Önce üniversite tercih ve yerleştirme sonuçları, ardından da KYK burs ve yurt sonuçları açıklandı. YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler kayıtlarını E-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirebilecekler.

E-Devlet KYK Yurt Kaydı Yapmak

E-Devlet Kapısının hayatımıza girmiş olduğu 2008 yılından bu yana bir çok hizmet her geçen gün elektronik ortamda gerçekleştirebilir hale getirildi. Bunlardan sonuncusu ise KYK Yurt Kaydı Yapmak. Yurt ve burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından YURTKUR’a bağlı yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler kayıtlarını E-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirecekler. Bunun için bir E-Devlet Şifresine sahip olmanız ve sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. E-Devlet Şifresiniz herhangi bir PTT şubesinden dakikalar içerisinde kimliğiniz ile alabilirsiniz.E-Devlet KYK Yurt Kaydı Yapmak için TIKLAYIN

Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler kayıtlarını E-Devlet vasıtası ile vermiş olduğumuz bağlantı sayesine kolaylıkla gerçekleştirebiliyorlar. Bu yöntemi yapmak istemeyen öğrenciler ise dilerlerse kazanmış olduğu yurda giderek bizzat kayıt işlemlerini yapabilecektir.

Yurt kayıtlarını gerçekleştiren adaylar, yurtta barınmaya başlanıldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde en az 4 adet fotoğraf, kan grubu belgesi, öğrenci belgesi ve Kurum tarafından yapılması muhtemel geri ödemelerde kullanılmak üzere öğrencinin kendisine ait bir IBAN numarasının yurt müdürlüğüne teslim edilmesi gerekiyor. Ayrıca öğrencilerin kaydoldukları üniversitenin takvim başlangıcına göre yurtta barınmaya başlamaları gerekmektedir.

KYK yurt kaydı nasıl yapılır detaylarıyla anlatmaya çalıştık. Konu hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EGİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, egitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan egitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.