Dövmesi Olanlar Polis Olabilir Mi?

Polis olmak isteyen adaylar vücutlarında bulunan ameliyat izi, yara izi ya da dövmelerin polis okullarına girmeye engel olup olmadığını merak ediyorlar. Bu konu hakkında gerekli açıklama Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nde detaylı olarak belirtilmiştir.

Dövme Polis Olmaya Engel Midir?

Tam ve sağlam olacaktır. Bu sistemlere ait kronik ve ilerleyici bir hastalığı, eşgal belirleyici veya fonksiyon bozucu nitelikte doğumsal veya edinsel anomali bulunmayacaktır. (Ek cümle: 26/09/2007- 26655 S.R.G Yön/6.md.)Vücudun neresinde olursa olsun her türlü dövme ve benzeri kalıcı uygulamalar öğrenciliğe girişe engel teşkil eder.Yukarıda da açıkça belirtildiğine göre dövme, polis olmaya engel teşkil etmektedir. Vücutlarının herhangi bir yerlerinde dövme olan polis adayları sağlık kontrolünün ardından girecekleri mülakat aşamasında elenmektedirler.

Peki dövme sildirme sonrası polis olunur mu?

Dövme sildirme işlemi oldukça zor ve meşakkatli bir süreçtir. Ayrıca dövme sildirme sonrasında iz kalıp kalmayacağı da net değildir. Fakat dövme başarılı bir şekilde sildirilirse polisliğe engel olan bir madde de kalkmış olacaktır. Ancak sildirme işleminin titiz ve temiz bir şekilde yapılması önemlidir.

Dövme polis olmaya engel midir, dövme polisliğe engel mi, dövmesi olanlar polis olabilir mi, polislikte dövme sorun olur mu, dövmeli polis olur mu gibi soruların cevabını bu yazımızda vermeye çalıştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca polis nasıl olunur yazımıza göz gezdirebilirsiniz.


DİĞER POLİS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, polis konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan polis duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.