Dokuz Eylül Üniversitesi 2014-2015 yılı bahar döneminde yüksek lisans ve doktora öğrenci adaylarının başvurularını kabul edecek. Dokuz Eylül Üniversitesi 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Lisansüstü Programlara Ön Kayıt Başvuruları 02-28 Ocak 2015 tarihleri arasında yapılacaktır. Üniversitenin sitesinden yapılan duyuruda hangi bölümlerde ve hangi puan türlerinden alım yapılacağı belirtildi. İşte detaylar ..

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BAŞVURUSU

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünce 2014/2015 öğretim yılı Bahar Yarıyılı için belirtilen dalda öğrenci alınacaktır. Adaylarda aranacak koşullar aşağıda belirtilmiş olup Enstitümüz Müdürlüğünden de bilgi edinebilir.



TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI İÇİN İSTENİLEN BELGELER

NOT: Tezsiz Yüksek Lisans programı için ALES ve YABANCI DİL şartı aranmaz

Bu program için sadece her hangi bir lisans programını bitirmek yeter koşuldur. Bu programa başlayan adaylar, bir yıllık ders aşamasını tamamlamasının ardından, gerekli koşulları sağlamak şartıyla, Tezli Yüksek Lisans programına geçiş yapabilmektedirler)

  • Müracaat etmek isteyen adayların programı, ve T.C. Kimlik numarasını belirten bir dilekçe.
  • Diploma veya geçici Mezuniyet belgesi ve Not ortalamasını belirten belge(transkript)
  • Nüfus cüzdan fotokopisi.
  • Kısa özgeçmiş (telefon numarası ev, iş, cep, adres ve E-posta belirtilecek)
  • 2 adet fotoğraf.

PROGRAMIN ADI ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILÂP TARİHİ

MÜRACAAT TARİHİ 02 OCAK- 28 OCAK 2015

KESİN KAYIT TARİHİ 29-30 OCAK 2015

BASVURU YERİ DEÜ. ATATÜRK İLK. VE İNK. TAR. ENS. MÜD. TINAZTEPE / BUCA-İZMİR TEL232) 453 98 29-301 79 27 FAX: 453 99 07


DİĞER YUKSEK LİSANS ve DOKTORA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, yuksek lisans ve doktora konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan yuksek lisans ve doktora duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.