Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi işçi alımı ilanı kapsamında 30 işçi alımı yapacaktır. İlan kapsamında vasıfsız personel, bahçıvan, şoför, büro elemanı alımı yapılacaktır. Adaylar ilana 1 Nisan 2019 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımız devamındadır.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2019

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren gün içerisinde herhangi bir başvuru yapabilirler. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici iş gücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır.Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurum ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda verilmiştir.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Adli sicil kaydı bulunmamak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek özrü bulunmamak
  • İkamet adresinin Kocaköy ilçesi sınırlarında olması

Aşağıda kadrolar için özel başvuru şartları yer almaktadır.

Vasıfsız personel alımı

En az okur yazar belgesine sahip olduğunu belgelemek

Bahçıvan alımı

En az okur yazar belgesine sahip olduğunu belgelemek

Büro Elemanı Alımı

En az lise mezunu olduğunu belgelemek

Şoför Alımı

En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

Başvuru Adresi : Yenişehir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No:3 Kocaköy / Diyarbakır

İrtibat : Celal Hazar 0412 811 20 02

Bu yazımızda Diyarbakır Belediyesi tarafından yapılacak olan işçi alımı hakkında detaylı başvuru bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca yayınlanan ilanlara Diyarbakır Belediyesi iş olanakları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.