9 Mart 2015 tarihinde yayınlanan ilana göre Diyanet İşleri Başkanlığı yani DİB 15 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. İlgili ilan için 35 yaş sınırı konulmuş ve başvurular 16 Mart tarihinde başlıyor. Diğer Diyanet İşleri Başkanlığı memur alımı başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru formu hakkında detaylı bilgiye yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı  ( DİB ) Sözleşmeli Personel Alımı 2015

Diyanet İşleri Başkanlığından;Başkanlığımız merkez teşkilatında münhal bulunan Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı kadrolarına yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre naklen (Kurum içi) alım yapılacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı ( DİB ) Personel Alımı Başvuru Şartları

 1. Halen Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında kadrolu memur olarak çalışıyor olmak,
 2. Memuriyette adaylığı kaldırılmış olmak,
 3. En az lisans düzeyinde dinî yüksek öğrenim mezunu olmak,
 4. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşımak,
 5. 01.01.2015 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak,
 6. Din İşleri Yüksek Kurulu Uzman Yardımcısı alımı için daha önce yapılan yarışma sınavlarında iki defa başarısız olmamak.

Diyanet İşleri Başkanlığı ( DİB ) Sözleşmeli Personel Alımı İş Başvurusu

 • Başkanlığımız merkezinde çalışanlar çalıştıkları birimlere, taşra teşkilatında çalışanlar bağlı bulundukları İl Müftülükleri veya Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine, hizmet içi eğitim kursuna devam edenler Dini Yüksek İhtisas/Eğitim Merkezi Müdürlüklerine 16/03/2015 (saat 08:00)- 30/03/2015 (saat 16:30) tarihlerinde istenen belgelerle birlikte müracaat edeceklerdir.

Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabileceklerdir

 • Müracaatlar ilgili görevliler tarafından Başkanlığımız İKYS programı üzerinden alınacaktır.
 • Başvuru işleminin tamamlanmasından sonra, adaylara “Aday Başvuru Belgesi” verilecektir.
 • Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yoluyla yapılan müracaatlar ile 30/03/2015 tarihi saat 16:30’dan sonra yapılan müracaat talepleri kabul edilmeyecektir.
 • Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

Adayların, aşağıdaki belgeleri başvuru esnasında İKYS görevlilerine ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir.

 • T.C. Kimlik No’lu kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet),
 • En az dört yıllık dinî yüksek öğrenim mezuniyetini gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi),
 • Hizmet sürelerini ve kazanılmış hak aylık derecelerini gösterir amirlerince onaylanmış hizmet cetveli,
 • Görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına, askerlik ve sabıka durumuna ilişkin yazılı beyanı,

İLETİŞİM

Yazışma Adresi : Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü
Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığı Üniversiteler Mah. Dumlupınar Blv. No:147/A 06800 Çankaya/ANKARA
e-posta : persis@diyanet.gov.tr
Telefon : (0312) 295 70 00

Diyanet İşleri Başkanlığı 15 uzman yardımcısı alımı gerçekleştirecek. İlgili personel alımı, memur alımı için başvuru şartları, başvuru formu, ve başvuru tarihleri yukarıda belirttiğimiz gibidir. İlgilere duyurulur. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan bütün ilanlara Diyanet İşleri Başkanlığı İş Duyuruları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.