Diyanet İşleri Başkanlığı 1924 yılında kurulmuş olan, İslam dininin inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli olan bir kamu kuruluşudur. Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile Türkiye Cumhuriyeti Başkanlığına bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığı görevleri gereği ülkemizde oldukça yoğun mesai harcayan kuruluşların başında yer almaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı yani kısa adı ile DİB bu kapsamda neredeyse her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) İş İlanları 2023

Anayasanın 136. maddesinde; “Genel idare içinde yer alan Diyanet İşleri Başkanlığı, laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasi görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak ve milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek,  özel kanununda gösterilen görevleri yerine getirir” hükmü yer almaktadır. Örgütte Din Şurası, Merkez Disiplin Kurulu, Teftiş Kurulu, Hukuk Müşavirliği, Din İşleri Yüksek Kurulu, Dini Görevler ve Din Görevlilerini Olgunlaştırma Müdürlüğü, il ve ilçe Müftülükleri, bucak ve köy İmamlıkları, Vaizlikler, Cami görevlileri. Diyanet İşleri Başkanlığı faaliyetlerinin devamı ve ihtiyaçları kapsamında her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Aşağıda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları yer almaktadır. İlanlar akabinde alınan personeller sözleşmeli, geçici, daimi ve kadrolu gibi çeşitli statülerde istihdam edilmişlerdir. • DİB Vaiz Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB 540 Murakıp Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Diyanet İşleri 2 Temizlik İşçisi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Diyanet İşleri Başkanlığı 9 Bin 500 Personel Alımı İçin TIKLAYIN
 • DİB 46 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB Avukat Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB 400 Din Görevlisi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB 463 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB Naklen İlçe Müftüsü Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB 9500 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli İmam- Hatip Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Diyanet İşleri Başkanlığı Öğretmen Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DİB İmam – Hatip Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Diyanet İşleri Başkanlığı Sağlık Personeli Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Diyanet İşleri Başkanlığı İlçe Müftüsü Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan iş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda kişinin başvuru yapabileceği kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. DİB alımları naklen veya açıktan atama gibi çeşitli yöntemlerle gerçekleştirmektedir. İlanlarda; imam, şoför, vaiz, psikolojik danışman, hoca, murakıp, hizmetli, öğretmen, kuran kursu öğreticisi (KKÖ), rehber öğretmen, müezzin, tekniker, teknisyen, vekil imam, müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı, uzman gibi bay bayan adayların başvuru yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Diyanet İşleri Başkanlığı alımları içinde ayrıca engelli personel alımı ve eski hükümlü personel alımı gibi kadrolar da bulunmaktadır. Peki tüm bu ilanlar nasıl ve nereden takip edilir? İlanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan veya yapılacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve kurumun resmi İnternet adresi olan https://www.diyanet.gov.tr/ adresi üzerinde yer almaktadır. Bu ilanları takip etmek, ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi çeşitli detayları öğrenmek ve ilanlara anında iş başvurusu yapmak için aşağıda yer alan sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığı anda tüm detayları yine bu sosyal mecralarda yer alan adreslerimizden duyuracağız. Ayrıca ilanlar yayınlanmadan doğrudan kurumuna giderek yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmemektedir. Bu hususta ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, diyanet işleri başkanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan diyanet işleri başkanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.