2019 Hac Ücretleri Ne Kadar?

Kutsal topraklara gitmek ve hac vazifesini yerine getirmek amacı ile her sene binlerce hacı adayı başvurularını gerçekleştirdi. Hacı adayları 2019 yılında hac fiyatları, hac ücretleri ne kadar olacak merak ediyorlar. Diyanet İşleri Başkanlığı yani kısa bilinen adı ile DİB 2019 yılı hac ücretlerini açıkladı.  Bildiğiniz üzere daha önceki yıllarda dolar cinsinden açıklanan hac ücretleri, bu sene Diyanet İşleri Bakanlığı tarafından alınan karar neticesinde TL cinsinden belirlendi. Aşağıda Diyanet İşleri Başkanlığı hac ücretleri yer almaktadır.

2019 Hac Fiyatları Ne Kadar?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2019 yılı hac ücretleri açıklandı. Konaklama konusunda hacı adayları için bu yıl “oda tercihli” ve “otel” seçenekleri sunuldu. .Otel tercihli konaklamalarda ücretler, aşağıdaki gibidir.  • 2 Kişilik Oda Ücreti: 24.000 SAR ile 25.500 SAR arasında olacaktır. (1 SAR yaklaşık 1 TL’dir)
  • 3 Kişilik Oda Ücreti: 20.500 SAR ile 22.000 SAR arasında olacaktır.
  • 4 Kişilik Oda Ücreti: 17.750 SAR ile 19.250 SAR arasında olacaktır.
  • Otel fiyatları ise  en az 32.000-35.000 SAR arasında olacaktır. En lüx oteller ise 52.000-55.000 SAR arasında olacaktır.

Hac ibadetinin farklı coğrafyalardan, farklı ırklardan, farklı renk ve kültürlerden müminleri aynı aşk, heyecan ve imanla Kabe’nin etrafında bir araya getiren, tevhit potasında vahdete kavuşturan muhteşem bir ibadettir. 2019 yılında bu vazifeyi yerine getirmek için hacı adaylarından talep edilecek olan hac fiyatları, hac ücretleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Peki sizde hac fiyatları uygun mu? Konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızdan da hac ücretleri hangi bankaya yatıyor öğrenebilirsiniz.


DİĞER HAC HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hac konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hac duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.