Okullarda eğitim görmekte olan öğrencilerin çeşitli disiplinsiz davranışları sebebi ile kendilerine uyarma cezası veya kınama cezası verilebilinmektedir. Uyarma kınama ve uzaklaştırma cezaları öğrenci davranışlarını değerlendirme kurulu tarafından verilmektedir. İki ceza türünde de öğrenci hakkında verilmiş olan kararlar e-okul sistemine işlenmektedir. Kınama veya uyarı cezası almış olan bazı öğrenciler ise bunların akabinde takdir, teşekkür veya onur belgesi alıp alamayacaklarını merak ediyorlar.

Kınama cezası alan öğrenci takdir, teşekkür belgesi alabilir mi?

Uyarı cezası almış olan öğrenciler, takdir, teşekkür ve onur belgesi alabilmektedirler. Bunun için herhangi bir engel bulunmaktadır. Ancak bu belgeleri almak için not ortalamanızın yüksek olması gerekmektedir.Kınama cezası almış olan bir öğrencinin durumu ise daha farklıdır. Kınama cezası almış olan öğrenciler, o eğitim ve öğretim yılı içinde teşekkür, takdir ve onur belgesi alamazlar. Fakat kınama cezası aldığı seneyi geçirince tekrardan saymış olduğumuz belgeleri alabilmektedirler.

Uzaklaştırma cezası almış olan öğrencinin durumu da kınama cezası almış olan öğrencinin durumu gibidir. Uzaklaştırma almış öğrenciler de takdir, teşekkür ve onur belgesi alamamaktadırlar.

Ayrıca;

  • Onur belgesi nasıl alınır öğrenmek için TIKLAYIN
  • Takdir belgesi nasıl alınır öğrenmek için TIKLAYIN
  • Teşekkür belgesi nasıl alınır öğrenmek için TIKLAYIN.

Bu yazımızda disiplin cezası almış olan bir öğrencinin takdir belgesi, teşekkür belgesi ve onur belgesi alıp alamayacağı hususunda detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER EĞİTİM HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, eğitim konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan eğitim duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.