Devlet Su İşleri ya da bilinen kısa adıyla DSİ, yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında engelli işçi alımı yani özürlü işçi alımı yapacağını açıkladı. DSİ ilan kapsamında puantör, harita mühendisi, elektronik teknisyeni alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 8 Ağustos 2018 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Devlet Su İşleri (DSİ) Engelli İşçi Alımı İlanı 2018

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde herhangi bir İŞKUR İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplere 2016 veya 2018 Engelli Kamu Seçme Sınavı (EKPSS ) puanı olan adayların başvuruları kabul edilecek olup yıllardan birini seçmek zorunludur. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, öncelik durumu, yabancı dil vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır.Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Puantör Alımı

Çalışma ve mülakat adresi DSİ 16.Bölge Müdürlüğü Mardin ilidir. Taleplere 2016 veya 2018 Engelli Kamu Seçme Sınavı (EKPSS ) puanı olan adayların başvuruları kabul edilecek olup yıllardan birine göre başvuru yapmak zorunludur. Adayların ayrıca önlisans mezunu olmaları ve EKPSS sınavından en az 0 puan almış olmaları gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Puantör

Çalışma Adresi : DSİ ILISU PROJESİ 16. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ILISU MAH. ILISU SOK. NO:219 DARGEÇİT MARDİN / TÜRKİYE

Harita Mühendisi Alımı

En az 3 (üç) yıllık iş deneyimine sahip olunması gerekmektedir. Merkez ve bağlı ilçelerde görev yapmanın kabul edilmesi gerekmektedir. İlgiliye Brüt asgari ücretin %20 fazlası (Brüt 2.435,40.-TL) ödenecektir. İlgili 2 (iki) ay deneme süresine tabi olacaktır. Adaylar sözlü sınavına tabi tutulacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Harita Mühendisi3

Çalışma Adresi : MERKEZEFENDİ MAHALLESİ 3819 SOKAK NO: 10 45010 YUNUSEMRE MANİSA / TÜRKİYE

Elektronik Teknisyeni Alımı

Adayların ortaöğretim mezunu olmaları ve EKPSS sınavından en az 0 puan almış olmaları gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Elektronik Teknisyeni

Çalışma Adresi : MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI 55’İNCİ BAKIM FABRİKA MÜDÜRLÜĞÜ 25100 ERZURUM MERKEZ

Bu yazımızda Devlet Su İşleri tarafından gerçekleştirilecek olan işçi alımı ilanı hakkında başvuru formu, tarihleri ve şartları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan tüm ilanlara DSİ iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.