Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yani bilinen kısa ismi ile DSİ 6200 Sayılı Kanun’la 18 Aralık 1953 tarihinde kurulmuş ve 1954 yılında teşkilatlanmıştır. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bünyesinde bulunmaktadır. Ülkedeki bütün su kaynaklarının planlanması, yönetimi, geliştirilmesi ve işletilmesinden sorumlu, Merkezi Yönetim Bütçesine tabii özel bütçeli yatırımcı bir kuruluştur. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, 2023 yılında da yatırımlarına ve çalışmalarına tüm hızıyla devam edeceğini açıklamıştır. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü aynı zamanda eleman ihtiyacını gidermek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmayı planlamaktadır. DSİ iş ilanları, iş imkanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu, iş başvuru formu ve iş talep formu haberimiz devamında yer almaktadır.

Devlet Su İşleri (DSİ) Güncel İş İlanları 2023

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü bir kamu kuruluşu olarak kendine verilen; taşkın koruma, sulu ziraatı yaygınlaştırma, hidroelektrik enerji üretme ve büyük şehirlere içme suyu temini yanı sıra Belediye Teşkilatı Olan Yerleşim Yerlerine de İçme suyu temini gayelerini etkin bir şekilde yerine getirebilmesi bakımından, söz konusu dört maksadın ortak noktası olan baraj çalışmaları konusunda öncelikli faaliyetlerini sürdürmektedir.  Ayrıca nüfus kriteri kaldırılarak Belediye teşkilatı olan tüm yerleşim yerlerinin içme kullanma ve endüstri suyu ve gerekmesi halinde atık su tesislerinin yapımında DSİ yetkili kılınmıştır. DSİ 2023 yılında çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmayı planlamaktadır. Devlet Su İşleri iş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adayların, bay ve bayan adayların, vasıfsız adayların, engelli ve eski hükümlü adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar bulunmaktadır. Aşağıda DSİ tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları yer almaktadır. İlanlar yayınlandıkça aşağıda vermiş olduğumuz liste de güncellenecektir. • DSİ 500 İşçi Alımı İçin TIKLAYIN
 • DSİ 5. Bölge Müdürlüğü İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DSİ Ortaöğretim Mezunu İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • DSİ Önlisans Mezunu İşçi Alımı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri Engelli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri Engelli / Özürlü İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri Eski Hükümlü / Sabıkalı İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri Ortaöğretim Mezunu İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri 518 Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • Devlet Su İşleri (DSİ) 175 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Devlet Su İşleri tarafından yayınlanacak olan iş ilanları akabinde işe alınacak olan personellerin bir kısmı sınavsız olarak bir kısmı da KPSS gibi bir sınav şartı gözetilerek işe alınacaktır. Aşağıda bu iş ilanları için nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi detaylı olarak anlattık.

Devlet Su İşleri (DSİ) İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Devlet Su İşleri tarafından yayınlanan tüm iş ilanları www.devlette.com sitemiz üzerinde İŞKUR üzerinde ve http://www.dsi.gov.tr/ adresi üzerinde yayınlanmaktadır. İş ilanları yayınlandığı anda iş başvurusu, iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerinin hepsini siz değerli okurlarımız ile paylaşmaktayız. Bu iş ilanlarını kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapabilmek için ise tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmek. İlanlar yayınlandığında sosyal ağlar üzerinden gerekli duyuruları paylaşacağız. Devlet Su İşleri yayınlamış olduğu iş ilanlarına yapılan başvurular haricinde iş başvurularını kabul etmemektedir. Bu sebepten dolayı Devlet Su İşleri bünyesinde çalışmak istiyorsanız, ilanların yayınlanmasını beklemeli ve ilanlarda anlatacağımız usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Devlet Su İşleri iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER DEVLET SU İŞLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, devlet su işleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan devlet su işleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.