Devlet Personel Başkanlığı, 17 Aralık 1960 tarihinde 160 sayılı Kanunla “Devlet Personel Dairesi” olarak kurulan ve 8 Haziran 1984 tarih ve 217 sayılı KHK ile yeniden düzenlenmesiyle şimdiki adını alarak Başbakanlığa bağlı olarak yeniden kurulan genel bütçeli bir kurumdur. 8 Temmuz 2011 tarih ve 27988 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan tezkere ile de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlanmıştır. Devlet Personel Başkanlığı faaliyetlerini eksiksiz olarak yerine getirmek amacıyla çalışmalarına devam ederken, çeşitli zamanlarda da personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan en son iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları ile iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Devlet Personel Başkanlığı İş İlanları 2023

Devlet Personel Başkanlığı ya da bilinen kısa adıyla DPB, personel rejiminin esaslarını belirleme, Devlet personel politikasının belirlenmesinde Bakanlar Kuruluna yardımcı olmak gibi görevlere sahiptir. Devlet Personel Başkanlığı görev yetki ve sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getirmek amacıyla çalışmalarına tüm hızıyla devam ederken, bu faaliyetlerinin aksamadan sürmesi adına çeşitli dönemlerde personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Kurum tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.Devlet Personel Başkanlığı Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; avukat, daimi işçi, tekniker, teknisyen, uzman yardımcısı, psikolog, özürlü memur, engelli personel, özel güvenlik görevlisi, sosyolog gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Devlet Personel Başkanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ve yayınlanması muhtemel bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. Harici olarak kurumun insan kaynakları veya yazı işleri gibi çeşitli departmanlarına özgeçmiş bırakarak yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmemektedir. Bu sebepten iş ilanlarının yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda Devlet Personel Başkanlığı iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, devlet personel başkanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan devlet personel başkanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.