Yıllık İzin Yasağı Ne Zaman Kalkar?

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından ülkede süren operasyonlar son hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda on binlerce kamu personeli görevlerinden uzaklaştırılmış durumda. Kamuda bu kadar personelin bir anda görevden uzaklaştırılmasının ardından ise kamu hizmetlerinin sekteye uğramaması için büyük bir özveri gösteriliyor. Bu bağlamda yapılan düzenlemelerden bir tanesi de yıllık izinlerin iptal edilmesi. Kamuda çalışan devlet memurlarının yıllık izinlerinin iptal edilmesinin ardından ise, izinlerin ne zaman başlayacağı merak ediliyor.

Son Dakika : Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası “ABD’nin Gülen’i saklama konusunda ciddi tereddütler yaşamaya başladığını düşünüyorum” dedi. Kurtulmuş, izin yasağının kaldırıldığını, Kurban Bayramı tatilinin ise 9 gün olacağını açıkladı.Devlet Memurlarının İzin Yasağı Ne Zaman Kalkacak?

Gülen cemaatinin yapmış olduğu darbe teşebbüsünün ardından Bakanlar Kurulu tarafından kararlaştırılan 3 aylık OHAL ilanı 21 Temmuz günü Resmi Gazete’de yayımlanarak ülkemizde uygulanmaya başladı. OHAL ilanından sonra ilk icraatlardan bir tanesi devlet memurlarının izinlerinin iptal edilmesi oldu. Hali hazırda yıllık izinlerini yapmakta olan devlet memurları da görevlerine çağrıldı. Darbe girişimi sebebiyle iptal olan personel izinleri ile tatil planları, balayı planları bu kararların ardından suya düştü. Şimdi memurlar izin yasakları ne zaman kalkacak merak ediyorlar.

OHAL ilanının ardından günler geçti.  Gülen cemaati ile ilişkisi tespit edilen devlet memurlarının nasıl açığa alınacakları ve nasıl görevlerine son verileceği OHAL kapsamında yayınlanan KHK ile yürürlüğe konuldu. Tüm bakanlıklarda Gülen Cemaati ile ilişkisi bulunan kişilerin tespit edilmesi ve görevlerinden el çektirilmelerinin ardından yıllık izin iptali kararının kaldırılacağı belirtildi.  Bu durumda zor günler geçiren ülkemizde kamu işleyişinin sekteye uğramaması için kamu personellerinden özverili davranmaları isteğinde bulunuldu. Henüz resmi açıklama gelmemiş olsa da, bu durumda OHAL kararının devam ettiği süre boyunca yıllık izinlerin yapılamayacağını belirtebiliriz.


DİĞER KAMU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kamu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kamu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.