Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları ya da bilinen kısa adıyla TCDD, yayınlamış olduğu iş ilanı ile personel alımı yapacağını açıkladı. TCDD personel alımı ilanı kapsamında kaptan, uzakyol başmühendisi / başmakinisti alımı yapacaktır. Adaylar ilana 8 Mart 2018 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

TCDD Personel Alımı İlanı 2018

Başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, alışacağı iş yerini görmeleri kendileri açısından faydalı olacaktır. Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen iş gücü taleplerinden sadece birine müracaat edebilecektir. Adayların; İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla lisans düzeyinde öğrenim seviyesine sahip olmalıdır. İş gücü talebine başvurup, İŞKUR’da ilan edilen nihai listede yer alacak adaylar, sözlü sınava katılmak için TCDD web sitesinde yayınlanacak ve adreslerine gönderilecek tebligatta belirtilen tarihler arasında; Nüfus cüzdanı fotokopisi, T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı (Cumhuriyet Savcılığı veya e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr adresinden alınacak, adli sicil kaydı olanlar her sicil kaydı ile ilgili mahkeme kararını getirecektir.), Öğrenim belgesi, Askerlik durum belgesi, (Terhis, tecil veya muaf olduğunu belirtir belge), Liman Cüzdanı (Gemiadamı cüzdanı), Gemiadamı Yeterlilik Belgesi, STCW Belgeleri, Gemiadamları Sağlık Yoklama Belgeleri ile 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu (TCDD web sitesinde yayınlanacaktır.) eksiksiz olarak doldurarak TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Gar/ANKARA adresine gelerek teslim edecektir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar szl sınava alınmayacaktır.Sözl sınav tarihi ve yeri, İŞKUR da ilan edilen nihai listede yer alacak adaylara evrak tesliminde tebliğ edilecek veya adreslerine tebligat gönderilerek bildirilecektir. Ayrıca, www.tcdd.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir. TCDD Teşekkülünde görev alacak Kaptan (uzakyol), Uzakyol Başmühendis/Başmakinist (uzakyol) 854 sayılı Deniz İş Kanununa tabii olarak görev yapacak ve sözleşme ücretleri TCDD Yönetim Kurulu tarafından belirlenecektir.  854 Sayılı Deniz İş Kanununun 10.maddesi gereğince işe başlayan Kaptan (uzakyol), Başmühendis/Başmakinist (uzakyol),) İşçilerinin deneme süresi en çok 1 ay olup, deneme süresi içerisinde başarısız olanların iş sözleşmesi fesih edilecektir. Sözlü sınavını asıl kazanan adaylar Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucunda işe başlatılacaktır.

Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS) sonuçları geçerli olup,2016 KPSSP3 ten en az 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının 3 katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Kaptan (Uzakyol) Alımı

Adayların KPSS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. İlan kapsamında 2 kaptan alımı yapılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Kaptan (Uzakyol)
Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
Denizci BelgeleriLiman Cüzdanı, Gemi Adamı Yeterlilik Belgesi, STCW Belgeleri

Uzakyol Başmühendisi/Başmakinisti Alımı

Adayların KPSS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. İlan kapsamında 1 baş mühendis alımı yapılacaktır.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Uzakyol Başmühendisi/Başmakinisti
Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
Denizci BelgeleriLiman Cüzdanı, Gemi Adamı Yeterlilik Belgesi, STCW Belgeleri

Çalışma Adresi : VANGÖLÜ FERİBOT MÜDÜRLÜĞÜ TATVAN BİTLİS / TÜRKİYE

Bu yazımızda TCDD tarafından yapılacak olan personel alımı ilanına dair başvuru formu, tarihleri ve şartları gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TCDD HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tcdd konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tcdd duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.