Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları yani bilinen kısa adı ile TCDD, ülkemizdeki demiryolu taşımacılığını düzenleyen, işleten ve kontrol eden resmi bir kurumdur. Kurum 1927 yılından bu yana faaliyet gösteren kurumun merkezi Ankara ilimizde bulunmaktadır. Devlet Demiryolları, ulaştırma sektöründe tercih edilen öncü bir marka olabilmek ve gelişen sistemleri ülkemize entegre edebilmek adına tüm gücüyle çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları bu kapsamında neredeyse her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında TCDD tarafından yapılan veya yapılacak olan iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) İş İlanları 2023

Devlet Demiryolları, vatandaşlarımız için sahibi olduğu demiryolu şebekesini ve araçlarını hizmete hazır tutmak, gerektiğinde yeni hatlar ve bağlantı hatları inşa etmek, tüm demiryolu trafiğini etkin bir şekilde yönetmek, diğer ulaşım sistemleri ile entegre, ekonomik, güvenli, konforlu, teknolojik ve çevreye duyarlı taşıma hizmeti sunmak gibi çeşitli görevler ve sorumluluklar üstlenmiştir. Devlet Demiryolları tüm bu sorumlulukları bünyesinde barındırdığı özverili çalışanları sayesinde başarı ile aşmaktadır. TCDD bu çalışanlarına her sene yenilerini eklemekte ve amaç için çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı ilanı yayınlamaktadır. Aşağıda TCDD tarafından yayınlanmış olan en son iş ilanları bulunmaktadır.  • TCDD 79 Makinist Yardımcısı Alımı İçin TIKLAYIN
  • TCDD 356 İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TCDD 353 İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TCDD 157 İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TCDD İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TCDD Sürekli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TCDD Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Devlet Demiryolları Engelli İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • TÜLOMSAŞ İş İlanları İçin TIKLAYIN

TCDD tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde avukat, elektrikçi, elektronik işçisi, hostes, biletçi, özel güvenlik görevlisi, hizmetli, mühendis, puantör, operatör, öğretmen, vinç operatörü, tekniker, teknisyen, TKİ, uzman yardımcısı, hareket memuru, makinist, tren teşkil işçisi, demiryolu hattı bakım onarımcısı, elektrikçi gibi sayısız kadro ve pozisyon bulunmaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu kadrolar yer almaktadır. İlanların akabinde işe alınacak olan personeller ve memurlar kadrolu, sözleşmeli, geçici ve daimi gibi çeşitli statülerde barındırılacaktır. Bunların dışında TCDD, engeli yani özürlü personel alımı, eski hükümlü yani sabıkalı işçi alımı ve stajyer alımı da gerçekleştirmektedir. Peki tüm bu iş ilanları nasıl ve nereden takip edilir? İlanlara nasıl iş başvurusu yapılır?

Devlet Demiryolları (TCDD) İş Başvurusu 2023

Devlet Demiryolları yani TCDD bünyesinde yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve kurumun resmi adresi olan http://www.tcdd.gov.tr/ üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu ilanları takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve ilanlara anında iş başvurusu yapmak için aşağıda da vermiş olduğumuz sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığı anda ilanlara dair detayları sosyal mecralardan paylaşacağız. Harici olarak TCDD, iş ilanları yayınlanmadan bünyesine insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına yapılmak istenen iş başvurularını kabul etmemektedir. TCDD bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. TCDD iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER TCDD HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, tcdd konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan tcdd duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.