Dereköy, Kırklareli merkeze 29 kilometre uzaklıkta bulunan bir köydür. Diğer bir ismiyle yani Aziziye olarak da bilinmektedir. Köyün içerisinden 2 adet dere geçmektedir. Dereköy çam, meşe, gürgen ve kayın ağaçları ile bulunan büyük bir orman ile kaplıdır. Burada da uzun yıllar boyunca hizmet veren Bulgaristan ile Türkiye’yi birbirine bağlayan Dereköy Sınır Kapısı bulunmaktadır.  Sadece ülkemizin değil Dünya’nın da en büyük sınır kapılarından bir tanesi olan Kapıkule sınır kapısının gerek konumu gerekse kapasitesi olarak alternatifi olarak görülemez. Bu yanlış bilinen bir durumdur. Ancak tırların kullanımına kapalı olarak bulunduğu için geçiş sırasında daha az bir zaman harcarsınız.

AZİZİYE ( DEREKÖY ) SINIR KAPISI CANLI İZLE

Açıldığı günden bu zamana kadar yoğun olarak araç giriş-çıkışının yapıldığı Dereköy Sınır Kapısı geçtiğimiz yıllarda yeniden modernize edilmiştir.  Modernizasyon sırasında gerek hacim olarak büyütülmüş olup, aynı zamanda da girişçıkış noktalarına yerleştirilen mobese kameraları ile anlık olarak izleyebilme özelliği de eklenmiştir.  Aşağıda vermiş olduğumu canlı kamera yayını ile Bulgaristan tarafından ve Türkiye ( Kırklareli ) tarafından kapılarda oluşan yoğunluk durumunu anlık olarak görebilirsiniz. Aşağıdaki mobese görüntüleri 30 ile 60 saniye aralığında otomatik olarak yenilenmektedir. Bu sayede yola çıkmadan önce Dereköy sınır kapısı canlı izleme olanağı ile kapının durumu hakkında anlık olarak bilgi alabilirsiniz. Şayet kaza, yoğunluk gibi durumlar varsa başka sınır kapılarına yönelebilirsiniz.DEREKÖY SINIR KAPISI CANLI İZLE ( BULGARİSTAN TARAFI )

Aşağıda bulunan Dereköy Sınır Kapısı mobese görüntüleri bulunmaktadır. Bulgaristan tarafından anlık olarak güncellenen görüntüler ile kapıda herhangi bir tır yoğunluğu yada trafik kazası olup olmadığını  ve son dakika haberlerini bizzat görebilmenize olanak tanınmıştır. Bulgaristan tarafından yayınlanan canlı izleme linkinde herhangi bir sorun bulunuyorsa aşağıda bulunan yorum kısmından bunu dile getirebilirsiniz.

Güncelleme : Canlı kamera izleme sistemlerinde düzenlemeye gidilmektedir. Sorun kısa zamanda giderilecek olup, tekrar canlı yayın bağlantısı aktif olacaktır.

DEREKÖY SINIR KAPISI CANLI İZLE ( TÜRKİYE TARAFI )

Aşağıda bulunan kamera görüntüleri ile anlık olarak Dereköy yani Aziziye Sınır Kapısı’nın Türkiye tarafından görüntülerine erişebilirsiniz. Bu sayede kapıdaki yoğunluk hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Başka vatandaşların da bilgilenmesi için kapıdaki durumu ve hazırlıklı olmaları gereken durumları yorum bölümüne yazabilirsiniz.

DEREKÖY SINIR KAPISI İLETİŞİM BİLGİLERİ

Herhangi bir sorun olduğunda yada bilgi edinmek amacıyla ulaşabileceğiniz Dereköy Sınır Kapısı iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

DEREKÖY GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ : 0 288 244 40 55 ( Tel ) / 0 288 244 40 04 ( Faks )