Deprem kuşağında bulunan ülkemizde olası bir depremde hakkın olabilecek en az zararla kurtulabilmesi  ve hakkını arayabilmesi için DASK yani zorunlu deprem sigortası faaliyete sokulmuştur. Bu daha önce depremden dolayı hasarlarının giderilmesinin yıllar aldığı ülkemiz için çok önemli bir gelişmedir. Yaşanabilecek bir yıkım sonrasında ev sahibinin maddi zararının tanzim edilmesine yönelik bir uygulama olan DASK poliçeleri yılda bir kere zorunlu olarak yenilenmelidir. Poliçelerin durumu ise internetten sorgulanabilmektedir. Nasıl mı ?

DASK POLİÇE SORGULAMA

DASK yani zorunlu deprem sigortası günümüz itibariyle 7 milyon konutu korumaktadır. Zorunlu deprem sigortası poliçenizin durumu öğrenmek sorgulamak için tek yapmanız gereken aşağıda bulunan DASK poliçe sorgulama sayfasına ulaşmak. E-Devlet üzerinden şifreyle yapacağınız sorgulamayı şifreniz olarak dask.gov.tr adresinden de gerçekleştirebilirsiniz. Ancak www.devlette.com olarak artık her bireyim bir E-Devlet şifresi temin etmesi ve işlemlerini buradan halletmesidir. 2 TL karşılığında çok rahat bir biçimde herhangi bir PTT şubelerinden temin edilebilir.DASK Poliçe Sorgulama için TIKLAYINIZ

DASK deprem sonrası konutları güvence altına almak, mali zararları karşılayabilmek için fon oluşturmak, sağlıklı ve bilinçli yapılanma için katkıda bulunmak, toplum genelinde sigorta bilinci oluşturmak gibi amaçları vardır. Bu sebeplerden dolayı DASK olmayan konut kalmamalı. Zorunlu deprem sigortası poliçe sorgulama hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.