Vatandaşlarımızla devleti yakınlaştırabilmek adına 2006 yılında CİMER hayata geçirilmiştir. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi veya kısa bilinen ismi ile CİMER sayesinde tüm talep, ihbar, şikayet ve önerilerinizi oldukça kolay bir biçimde dile getirebiliyorsunuz. Yapmış olduğunuz şikayet hangi kurumu ilgilendiriyorsa (örneğin bir FETÖ ihbarı yaptırsanız Emniyet Genel Müdürlüğü’nü) o kuruma iletilmekte ve akabinde çözüme kavuşturulmaktadır. Bir önceki yazımızda CİMER Başvurusu Yapmak hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Peki yapmış olduğumuz başvuruların sonuçları nasıl öğreniliyor?

CİMER başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Öncelikle sonuçların nasıl öğrenileceğinden bahsetmeden önce başvurusu sonuçları kaç günde belli olur hakkında bilgiler vermek gerekir. Yapmış olduğunuz başvuru kuruma iletildikten sonra 30 gün içerisinde yani 1 ay içerisinde cevaplanmak zorundadır. Bu cevap talebinize veya şikayetinize göre olumlu ya da olumsuz olabilmektedir. Şayet 30 gün dolmadan şikayet başvurunuzun açıklanmadığı için endişe duyuyorsanız merak etmeyin. 30 güne kadar cevap tarafınıza iletilecektir. Tabi bu maksimum süredir. Şikayet ve önerilerinizin daha kısa sürelerde de cevaplandığı olmaktadır.CİMER başvuru sonucu nasıl, nereden öğrenilir?

CİMER başvurunuzun sonuçlanıp sonuçlanmadığını öğrenmeniz oldukça kolaydır. Bunun için iki farklı yol bulunmaktadır. Öncelikle Alo 150 CİMER telefon numarasını arayarak bilgilerinizle beraber başvurunuzun akıbetini sorgulayabilirsiniz. Bunun dışında diğer bir yol olarak da https://www.turkiye.gov.tr/cimer-basvuru-sorgulama adresine girerek de başvuru durumunuzu öğrenebilir ve şayet sonuca bağlandıysa da sonucunu görebilirsiniz. Yine cimer.gov.tr adresine girdikten sonra “Başvuru Sorgulama” bağlantısına tıklayarak da başvuru sonucunuzu görebilirsiniz.

CİMER’e başvuru yapanların sayısı her sene büyük bir hızla artmaktadır. Artık her sene 3 milyonu aşkın başvuru gerçekleştirilmektedir. Buraya başvuru yapanların neredeyse yarısı şikayet, yüzde 30’u istek ve yüzde 8’i de bilgi edinme hakkında başvuru yapmaktadır. Tabi başvuru yapılmasının akabinde kişiler başvuru sonuçlarını merak etmektedir. Belirtmiş olduğumuz yöntemlerle başvurunuzun sonucunu takip no ile sorgulama imkanınız bulunmaktadır.

Bu yazımızda cimer başvuru sonucu gelmedi, ne zaman gelir ve cimer başvuru sonucu nereye gelir hakkında detaylı bilgiler verdik. Cimer başvuru sonuçları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER CİMER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, cimer konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan cimer duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.