Vatandaşların sorunlarına anında çözüm üretebilmek ve devlet ile vatandaşları birbirine bağlayabilmek adına geçtiğimiz senelerde Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani CİMER hayata geçirildi. CİMER doğrudan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği talimatı üzerine açılmış bir sistemdir. Vatandaşlar şikayetlerini, sorularını, sorunlarını ve görüşlerinizi CİMER sayesine anında dile getirebilmekte ve en kısa sürede bu vermiş oldukları sorulara yanıt alabilmektedir.  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi açıldığından bu yana 10 milyonu aşkın vatandaşın sistemi kullandığı tespit edilmiştir. CİMER açıldığı günden bu yana vatandaşların sorunlarına çözüm olmaya devam etmektedir.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Başvuru Sonucu Sorgulama

Vatandaşlar E-Devlet, CİMER iletişim numaraları ve Cumhurbaşkanlığı İnternet adresi üzerinden kolaylıkla ulaşabiliyorlar. Ancak Cumhurbaşkanlığı İletişim Sistemi halen gelişmekte olan servislerden bir tanesidir. Özellikle başvurularını gerçekleştiren bireyler, daha sonra başvurularının ne aşamada olduklarını görememektedirler. Başvuru durumunu öğrenmek isteyen bireyler sadece Cumhurbaşkanlığı İletişim Sistemi çağrı merkezini arayarak durum hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler. En kısa zamanda bu sorunun giderileceği ve vatandaşların istekleri doğrultusunda sistemsel iyileştirmelerin gerçekleştirileceği açıklanmıştır. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi başvuru sonucu sorgulama hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.İletişim Merkezi Numarası : 0 (312) 525 55 55

 


DİĞER CİMER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, cimer konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan cimer duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.