Çorum Belediyesi Ne Zaman Personel Alımı Yapacak?

Çorum, Karadeniz Bölgesi içerisinde yer alan, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ülkemizin önemli illerinden bir tanesidir. Çorum, leblebisi ile tanınmaktadır. Çorum ilinde toprak ve makine endüstrisi oldukça gelişmiştir. Ayrıca bölgesindeki en iyi pirinç üretimi de Çorum ilinde gerçekleştirilir. 2023 yılı itibariyle Çorum ilinin nüfusu 550 bini aşmış durumdadır. Çorum Belediyesi, yapmış olduğu açıklama ile bünyelerinde ciddi sayılarda eleman açığı bulunduğunu ve bu açıkları kapatabilmek adına 2023 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştireceklerini belirtti. Çorum Belediyesi açık iş pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara dair iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimizin devamında yer almaktadır.

İşsizlik rakamları Çorum ilinde son yıllarda hayli yükselmiş durumdaydı. Bu durumun önüne geçebilmek ve yeni iş sahaları yaratabilmek adına Çorum Belediyesi ile İŞKUR hummalı bir çalışma içerisine girişti. Bu yapılan çalışmalar fayda sağlamaya başladı ve şehirde işsizlik rakamlarında düzelmeler gözlemlendi. Yapılan çalışmaların bir basamağı da Çorum Belediyesi bünyesine yapılacak olan personel, eleman, memur ve işçi alımları ile ilgiliydi. Çorum Belediyesi bu işlem için gerekli olan ödeneği ise şimdiden ayırdı. Çorum Belediyesi bünyesine bu alımlar çerçevesinde çok sayıda personeli istihdam edilecek. Sadece Çorum ili merkezinde değil, diğer ilçe belediyeleri ile yapılan görüşmeler sonrasında da ilçelerinde ve taşra bölgesinde de çok sayıda alımlar yapılacak. Bu ilçelerden bazılarını da aşağıda maddeler halinde sıraladık. • Alaca
 • Bayat
 • Boğazkale
 • Dodurga
 • İskilip
 • Kargı Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Laçin Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Mecitözü
 • Oğuzlar
 • Ortaköy
 • Osmancık
 • Sungurlu
 • Uğurludağ

Çorum Belediyesi tarafından yapılması öngörülmüş olan çok sayıda personel alımı kuşkusuz Çorum il sınırları içerisinde ikamet eden ve iş arayan binlerce vatandaşa umut ışığı oldu. Edindiğimiz bilgilere göre alınacak olan bazı personeller sınavsız olarak yani sözleşmeli, bazıları ise kadrolu olarak yani KPSS puanı ile istihdam edilecek. İlanlarda ilkokul mezunu, lise mezunu veya yükseköğretim mezunu adayların iş başvurusu yapabileceği pozisyonlar bulunuyor. Çorum Belediyesi temizlik işçisi, itfaiyeci, sekreter, mühendis, mimar, şoför, stajyer, part time, bay, bayan gibi sayısız başlıkta personel alımı gerçekleştirecek. Bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi, yazımızın devamında anlattık. Aşağıda da Çorum il sınırları içerisinde verilmiş olan yeni iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

Çorum Güncel İş İlanları 2023

Facebook Üzerinden Çorum İline Ait İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Çorum Belediyesi İtfaiye Eri Alımı İçin TIKLAYIN

Çorum Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çorum Belediyesi tarafından yapılması planlanan çok sayıda personel alımı için ilanlar henüz yayınlanmadı. Ancak Çorum Belediyesi iş ilanları yayınlandığında iş başvurusu formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri, başvuru sırasında istenilen belgeler gibi tüm ilan detayları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacaktır. Bu sebepten dolayı bu ilanları kaçırmamak ve öncelikle haberdar olmanız için bizleri sosyal ağlardan takip etmeniz yeterli olacaktır. Fakat bu iş ilanlarının yayınlanmasını beklemeden de Çorum Belediyesi iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına özgeçmişiniz ile müracaat ederek, iş başvurusu yapabilmektesiniz. Ancak buraya yapacağınız iş başvuruları sadece ilgili kadro ve pozisyonda personel açığı oluştuğunda değerlendirilmeye alınmakta ve başvuruları olumlu bulunan adaylar mülakat aşaması için görüşmeye çağrılmaktadır. Hatta bu sebepten, personel alımı yoktur denilerek geriye bile çevrilebilirsiniz. Bu yüzden önerimiz ilgili ilanların yayınlanmasını beklemeniz ve ilanlar yayınlandığı anda anlatacağımız usul ve esaslar çerçevesinde iş başvurusu yapmanızdır. Çorum Belediyesi işçi alımı ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden veya aşağıda yer alan iletişim adresleri üzerinden dile getirebilirsiniz.

 • Adres: Yeniyol, Gazi 2.sokç, 19200 Merkez/Çorum
 • Telefon: (0364) 225 0810


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.