Bebek bakıcıları ne kadar maaş alıyorlar?

Bir ailede hem erkek, hem de kadın birey çalışıyor olabilmektedir. İş hayatlarının yoğun geçmesi sebebi ile de çocukları ya da bebekleri ile yeterli ilgi gösterecek zamanları olmamaktadır. Ebeveynler işteyken de çocuklarla ilgilenecek birisine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebepten aileler çocuk bakıcısı tutarak çocuklarının eğitimlerini üstlenecek kişileri işe almaktadırlar. Son yıllarda eşlerin ikisinin de çalışma olasılığı bir hayli arttığından dolayı, çocuk bakıcılarına olan ihtiyaç da yükselmektedir. Ebeveynler çalışmasa dahi çocukların bakımları için profesyonel birisine ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu meslek dalı gelecekte de önemini arttıracaktır. Bir önceki yazımızda çocuk bakıcısı olmak isteyenler için çocuk bakıcısı nasıl olunur detaylı olarak anlattık. Çocuklarla ilgilenmeyi seven çok sayıda kişi ise bu mesleğe yönelmektedir. Ancak bebek bakıcısı olarak çalışmak isteyenlerin bir diğer sebebi de bebek bakıcılarının elde etmiş oldukları gelir yani maaştır. Peki bebek bakıcıları ne kadar maaş alıyorlar?

Çocuk bakıcısı maaşları 2023

Çocuk bakıcılığı mesleğine olan ilginin yükselmesinin bir sebebi de belirttiğimiz gibi çocuk bakıcılarının elde etmiş oldukları gelirdir. Çocuk bakıcısı maaşları ise yatılı, yatısız veya Türk ya da yabancı olmasına göre değişkenlik göstermektedir.Türk Bakıcılar

Yatılı : 5000 TL ve üzeri

Yatısız : 4000 TL ve üzeri

Yabancı Bakıcılar

Yabancı bakıcılar genel olarak yabancı dil bilmesinden dolayı son yıllarda özellikle tercih edilmektedirler. Bu tercih sebebi maaşlarına da yansımaktadır. Yabancı bakıcı maaşları genel olarak dolar üzerinden ödenirken, maaşları 600 ile 800 dolar arasında değişkenlik göstermektedir.

Görüldüğü üzere yabancı dil bilen, bu konuda eğitim almış profesyonel bakıcıların maaşları yükselmektedir. Bu sebepten bu mesleği icra etmek isteyen kişilerin düzenli olarak çocuk bakımı konusunda kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bu sayede maaşlarınız bir hayli yükselmektedir. Bunun dışında part time yani yarım gün olarak da çocuk bakabilirsiniz. Bazı ebeveynler bu durumu tercih edebilmektedir. Bu durumda maaşlarınız kuşkusuz belirttiğimiz rakamlara göre daha az olacaktır. Yazımızda vermiş olduğumuz rakamlar tam gün üzerinden sektördeki genel rakamlardır.

Bu yazımızda bebek bakıcı ücretleri ne kadardır, dadı ücretleri gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÇOCUK BAKICISI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, çocuk bakıcısı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan çocuk bakıcısı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.