Cinsel Kastrasyon – Kimyasal Hadım Nedir?

Cinsel Kastrasyon, bir diğer adı ise kimyasal hadımdır. Cinsel istismarı, isteği azaltan bir çeşit ilaçtır diyebiliriz. Birçok ülkede tecavüzcülere ve özellikle çocuk tacizcilerine uygulanan ceza yöntemidir. Bu şekilde cinselliğe karşı isteği azalırken topluma daha yararlı işler ile meşgul olarak topluma geri kazandırılmaktadır. Amacı da zaten bu olan bu ilaç, yakın zaman içerisinde yaşadığımız bazı kötü haberler neticesinde bu cezanın da Türkiye’ye geleceği bilinmekte ve istenmektedir.

Testislerde çıkan testosteron adlı hormon salgılarını durdurmaya yararak cinsel Kastrasyon, eskiden beridir yapılan uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle kölelik zamanında kölelerin melez çocuklar yapmasını ve taciz ya da cinsel isteği ortadan kaldırıp sadece çalışmaya odaklaması için kullanılmaktaydı. Tarihte birçok alanda kullanılmış olan kimyasal hadım, Ortadoğu ülkelerinde dahi kullanılmıştır.Cinsel Kastrasyon ya da kimyasal hadım olarak bilinen bu uygulama, eskiden beridir günümüze kadar gelmiş en etkili cezalardan bir tanesidir. Cinsel saldırganlar, tecavüzcüler ve özellikle sübyancılara karşı kullanılan en etkili ceza yöntemidir. 1981 yılında daha farklı maddeler eklenerek kullanılan bu kimyasal hadım, deney amaçlı 42 deneğe karşı denenmiştir. Bu 42 deneğin 40’ında cinsel istek tamamen gitmiş ve her hangi bir yan etkisi olmadan hayatlarına adapte olabilecek bir ruh hali gelmiştir. Bu sayede kimyasal hadım, ülkemizde de uygulanırsa belki bir nebze de olsa çocuk tacizcilerine karşı güzel bir ceza verilmiş olacaktır.

Cinsel Kastrasyon – Kimyasal Hadım Nasıl Uygulanır?

Cinsel Kastrasyon ya da diğer adıyla kimyasal hadım, dünya üzerinde birçok ülkede uygulanan bir sistemdir. Amerika başta olmak üzere Almanya, Çek Cumhuriyeti ve daha onlarca ülke bu uygulamayı kullanmaktadır. Bu sayede ülkelerdeki sübyancılar, tecavüzcüler ve cinsel saldırganların sayısı azalmış, kimyasal hadım uygulananlar ise topluma daha yararlı işler yapmaya başlanmıştır. Peki, kimyasal hadım denen bu uygulama nasıl yapılmaktadır?

Öncelikle bilinmesi gereken nokta şu ki, kimyasal hadım yani cinsel Kastrasyon, tamamen bir tıbbi uygulamadır. Yani organlarını kesme ya da biçme gibi bir durum söz konusu olmadığı gibi iğne yardımı ile yapılan bir uygulamadır. Bir tür kısırlaştırma olan bu uygulamanın her hangi bir yan etkisi olmaması da ayrıca avantajlıdır.

Ülkelerde meydana gelen tecavüz olaylarını azaltmak için kullanılan kimyasal hadım uygulaması, bu cezaları işleyenler için uygulanmaktadır. Bu ceza, kişi istese de istemese de uygulanmaktadır. Eğer kişi kendi rızası ile isterse, işlediği suçun cezası hafifleyecektir. Bu sebeple bu suçları işleyenlerin çoğu zorunlu olduğu için kabul ederek bu uygulama gerçekleşir.

Kimyasal hadım, cinsel fonksiyonları tamamen yok etmese de cinsel isteği tamamen azaltmaktadır. Bir çeşit kısırlaştırma olan hadımlama, özel bir iğne yardımı ile testosteronlara uygulanmaktadır. İğnenin içeriğindeki malzemeler cinsel isteği azaltan maddeler oluşmaktadır. Bu işlem gerçekleştikten sonra kısa sürede etkisini göstermektedir. Daha sonra suçlu olan kişi eğer psikolojik sorunu var ise, ki sübyancıların çoğunda küçüklük zamanlarında cinsel istismarlara uğradığı için sorunu oluyor, bu sorunları psikolog yardımı ve hadım yöntemi ile kısa sürede çözülebilmektedir.


DİĞER CİNSEL KASTRASYON HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, cinsel kastrasyon konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan cinsel kastrasyon duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.