Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi veya bilinen kısa adı ile CİMER, 2006 yılında kurulmuş olan bir halkla ilişkiler uygulamasıdır. Halkın sorunlarına çözüm üretebilmek adına oluşturulmuş bir sistemdir. Vatandaşlar çoğu durumda şikayetlerini dile getirebileceği, şikayetlerinin çözüme ulaşmalarında kendilerine yardımcı olacak bir kişiye ulaşmakta zorlanabiliyorlardı. Ancak CİMER ile bu olay tamamen tarih oldu. Artık tek tıkla kamu kurum ve kuruluşlarını ilgilendiren tüm şikayet, dilek, öneri, istek ve bilgi edinme gibi konuları halledebiliyorsunuz. CİMER’e her sene 3 milyonu aşkın başvuru gerçekleştirilmektedir. Ancak bu başvuru sahipleri, başvurularının çözüme kavuşmasından dolayı ve diğer isteklerden dolayı başvurularını iptal etmek istemekte yani başvurularını geri çekmek istemektedirler. Peki CİMER şikayet iptali yapılıyor mu?

CİMER şikayet iptali mümkün mü?

CİMER’e yaptığınız şikayetleri gerek çözüme kavuştuğu için gerekse başka sebeplerden dolayı iptal edebilirsiniz. Bu sayede kamu çalışanlarını da boş yere meşgul etmemiş olursunuz. Cimer şikayet iptal etme hakkında merak ettiklerinize aşağıda yer verdik.CİMER şikayet iptali nasıl nereden yapılır?

CİMER bünyesinde yaptığınız başvuruyu iptal etmek için iki farklı yol bulunmaktadır. Öncelikle bunla arasında en çok başvurulan yöntem ALO 150 CİMER hattını aramanızdır. Bu numarayı arayarak başvuru numaranızı söylemeniz durumunda şikayetinizi veya başvurunuzu geri çekme şansınız bulunmaktadır.

İkinci yol olarak da yeni bir başvuru oluşturmanız gerekmektedir. Burada CİMER yapılan başvuruyu iptal etmek için, iptal etmek istediğiniz başvuruya ait tarih ve sayı bilgilerini belirterek yeni bir başvuru yapılması gerekmektedir. Bu iki yöntemle de CİMER iptal talebi oluşturmanız mümkündür.

Bu yazımızda CİMER başvurumu iptal etmek istiyorum, nasıl ederim ile CİMER başvuru iptali hakkında merak edilen konulara değindik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER CİMER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, cimer konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan cimer duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.