Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) Nedir?

Teknoloji ilerledikçe devlet yetkililerimiz de bu konudaki çalışmalarına hız vermekte ve devlet işlerinin yürütülmesinde teknolojik gelişmeleri esas alarak yenilikler yapmaktadır. Devletimiz BİMER, E-Devlet gibi bu alanda sayısız hizmeti aktif hale getirmiş ve bürokratik işlemleri oldukça hızlandırmıştır. Vatandaşlarımızın sorunlarını dile getirebilmesi ve kısa zamanda çözüme kavuşturulması adına yapılan yeniliklere,  geçtiğimiz dönemde bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani kısa adıyla CİMER faaliyete geçirildi. CİMER ile vatandaşların daha hızlı bir şekilde kamu haklarından faydalanması, sorunlarının çözülmesi, şikayet ve taleplerinin değerlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani CİMER ile gönderilen şikayetlere ve sorulara veya sorunlara en geç 30 gün içerisinde cevap verilmektedir. Yapılan açıklamalarda şimdiye kadar 10 milyondan fazla vatandaşımızın CİMER sistemi ile devletimiz ile iletişime geçtiği belirtilmiştir.CİMER Ne İşe Yarar?

CİMER ile tüm şikayet, talep, ihbar, görüş ve önerileriniz yetkili mercilere ulaştırılabiliyor. CİMER sistemi tüm bakanlıklar ile koordineli bir şekilde çalışıyor ve sorununuzun çözümü için, ilgili mercilerle anında iletişime geçiliyor. Bu sayede kısa zamanda sorununuz mümkün ise çözüme kavuşturuluyor. CİMER ile sadece Türk vatandaşları değil aynı zamanda yurt dışında yaşan gurbetçiler, Türkiye’ye tatil yapmaya gelen turistler de başvuru yapabilmektedir. CİMER ne demek? Cimer ne işe yarar detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımız üzerinden de CİMER başvurusu yapabilirsiniz.


DİĞER CİMER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, cimer konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan cimer duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.