Cezaevi Müdürü Maaşları Ne Kadardır?

Cezaevi müdürü, cezaevlerinde görev yapmakta olan mesleklerden bir tanesidir. Ülkemizde 400’ü aşkın cezaevi bulunmaktadır ve bu cezaevlerinin her birisinde cezaevi müdürleri görev almaktadır. Cezaevi müdürleri cezaevlerinde kısaca tüm işleyişten sorumludurlar. Cezaevi personelinin görevlerini eksiksiz yapıp yapmadığından, hükümlülerin sağlık durumlarına kadar çok sayıda görevleri bulunmaktadır. Ceza infaz kurumu müdürü ya da diğer adıyla hapishane müdürü olmak için çeşitli meslek gruplarında belirli senelerde çalışma sürenizin olması ve akabinde görevde yükselme sınavlarına girerek başarılı olmanız gerekmektedir. Tüm bu işleyişi cezaevi müdürü nasıl olunur yazımızda detaylı olarak ele aldık. Cezaevi müdürleri hakkında en çok merak edilen konuların başında ise cezaevi müdürlerinin ne kadar maaş aldıkları gelmektedir. Peki cezaevi müdürü ne kadar maaş alır?

Cezaevi Müdürü Maaşları 2023

Ülkemizdeki cezaevi sayısı ve hükümlü sayısı günden güne artış göstermektedir. Hal durum böyle olunca da çok sayıda kişi cezaevi müdürü olmak istemektedir. Ancak memur kadrolarından bir tanesi olan bu mesleği istemelerinin bir sebebi de cezaevi müdürlerinin elde etmiş oldukları maaşlardır.İşe yeni başlamış, aile yardımı, çocuk yardımı gibi herhangi bir ek ödenek almayan cezaevi müdürleri 2023 yılı itibariyle 10.000 TL maaş almaktadırlar. Derece ve kademeleri yükseldikçe maaşları 6000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca bu maaşlara ek olarak aile yardımı ve çocuk yardımı gibi ek ödemeler de eklenince maaşlar daha da yükselmektedir. Ancak bu bahsettiğimiz lisans mezunu olan yani 4 yıllık bir üniversite mezunu olan cezaevi müdürü maaşıdır. Ortaöğretim mezunlarında maaşlar bin TL daha düşüktür.

Cezaevi müdürlüğü oldukça zor bir meslektir. Sadece maaşlarına bakılarak yapılmamalıdır. Cezaevinde tüm işleyişten sorumlu olmak, asayişi kontrol etmek zordur. Ayrıca haftanın bir günü gece de cezaevinde bulunmalıdırlar. Bu yazımızda cezaevi müdürleri ne kadar para kazanıyorlar, maaş alıyorlar, 2023 yeni zamlı güncel Ocak ve Temmuz maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER CEZAEVİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, cezaevi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan cezaevi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.