Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ne Zaman Personel, Memur Alımı Yapacak?

Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Türkiye Cumhuriyeti hükumetine bağlı olarak çalışan ve çevre ve şehircilik işlerinden sorumlu olan bakanlık. 3 Mayıs 1920 tarihinde kurulan Bayındırlık Bakanlığı ile 13 Ekim 1923 tarihinde kurulan İmar ve İskan Bakanlığının 1983 yılında birleştirilmesi ile kurulmuştur. 29 Haziran 2011 tarihinde ismi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak değiştirilmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkezi Ankara ilimizde yer almaktadır. Bakanlık her sene faaliyetlerine ara vermeden devam etmek adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgiler yer almaktadır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İş İlanları 2023

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca, Bakanlığımız birimlerinin hizmetlerinin yerine getirmede ihtiyaç duyduğu, insan gücünü mevcut kadro esaslarına oturtarak çalışanların verimli bir şekilde istihdamını sağlamak ve günün değişen şartlarına cevap verebilecek işin niteliklerine uygun personel temin ederek, birimlerin eleman ihtiyacının karşılanması planlanmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bu amaca uygun çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecektir. İlanların akabinde işe alınacak olan personeller tam zamanlı olarak sözleşmeli, geçici, kadrolu gibi çeşitli statülerde istihdam edileceklerdir. Aşağıda Bakanlık tarafından yayınlanan en son iş ilanları yer almaktadır. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi ise yine yazımız devamında ele aldık.  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Ayrıca Bakanlığa bağlı ve Bakanlıkla ilgili kuruluşların bünyesine de çeşitli alımların yapılması planlanmaktadır. Bu kurumlar;

  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • İller Bankası İş İlanları İçin TIKLAYIN

Bakanlık tarafından yayınlanan iş ilanları içinde bay ve bayan avukat, mimar, inşaat mühendisi, harita mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, jeoloji mühendisi, jeofizik mühendisi, biyolog, denetçi, kentsel dönüşüm personeli, çağrı merkezi elemanı, harita teknikeri, sosyolog, kimyager, uzman yardımcısı, ziraat mühendisi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Ayrıca ilanlarda KPSS’siz personel alımı ilanları, sınavsız personel alımı ilanları da bulunmaktadır. Peki tüm bu ilanları nasıl ve nereden takip edebilirsiniz? İlanlara nasıl iş başvurusu yapabilirsiniz?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan veya yapılacak olan tüm iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve bakanlığın resmi adresi olan www.csb.gov.tr üzerinde yayımlanmaktadır. Bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgilerini görmek ve ilanlara anında iş başvurusu yapabilmek için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İş ilanları yayınlandığında sosyal ağlar üzerinde yer alan hesaplarımızdan siz değerli okurlarımıza ilanlar hakkında gerekli duyuruları paylaşacağız. Harici olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, bünyesine iş ilanları yayınlanmadan yapılan iş başvurularını kabul etmemektedir. Bakanlık bünyesinde çalışmak isteyenler ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurularını gerçekleştirmelidirler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, çevre ve şehircilik bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan çevre ve şehircilik bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.