Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü veya bilinen kısa adı ile ÇAYKUR, yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında çok sayıda işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. ÇAYKUR işçi alımı ilanı kapsamında 760 geçici beden işçisi alımı gerçekleştirecektir. İşe alınacak olan işçiler Rize, Trabzon ve Artvin illerinde istihdam edilecektir. Adaylar ilana 28 Şubat 2023 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımız devamındadır.

ÇAYKUR 760 İşçi Alımı İlanı 2023

Teşekkülümüz hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla Rize, Trabzon ve Artvin İllerinde işçi ihtiyacı bulunan yaş çay fabrikalarımız ile 2023 yılında üretime açılacak olan Sümer (Rize Fındıklı İlçesi) çay fabrikasının işçi ihtiyaçlarının karşılanması için, noter kurası ile 760 geçici beden işçisi (tahmil tahliye) alınacaktır.Başvuru Şartları Nelerdir?

İş başvurusunda bulunacak geçici beden işçisi (tahmil-tahliye) adaylarının;

  • 18- 50 yaş aralığında,
  • Erkek,
  • En az İlkokul mezunu,
  • Müracaat edecekleri iş yerinin bağlı bulunduğu İlin İl ve İlçelerinde ikamet etme, Şartlarını taşımaları gerekmektedir.

Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacaktır?

İşe girmek isteyen işçi adayları 24.02.2023 – 28.02.2023 tarihileri arası 5 iş gününde ikamet etikleri İlin İş Kurumu İl Müdürlüğü aracılığıyla veya Çalışma ve İş Kurumunun www.iskur.gov.tr resmi internet sitesinden müracaat edebileceklerdir. İşçi adayları ikamet ettikleri İlin İşkur İl Müdürlüklerine bildirilen iş yerlerimizden sadece biri için iş başvurusu yapacaktır. ( Birden çok iş yeri için başvuruda bulunanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.) İş başvurusu yapan işçi adayları için düzenlenen işe gönderme belgesini alacaklardır.

İşe alınacak işçiler, 17 Mart 2023 Salı günü saat 10.00 de Rize/Kalkandere Polis Meslek Yüksekokulu salonunda, 18 Mart 2023 Çarşamba günü saat 13.00 de Trabzon/Of kapalı spor salonunda, 19 Mart 2023 Perşembe günü saat 13.00 de Artvin/Hopa kapalı spor salonunda İŞKUR nihai listeleri esas alınarak noter huzurunda yapılacak olan kura çekimiyle belirlenecektir. İşe girmeye hak kazanan işçiler talep ettikleri iş yerine 2023 yaş çay kampanyası açılışından itibaren işe başlatılacak, işe başlamayan veya istenen belgeleri ibraz edemeyenlerin yerine yine noter kura sıralamasında belirlenen yedek listedeki sıralamaya göre iş yerine tahsis edilen sayı kadar işçinin işe başlaması sağlanacaktır. İşe başlatılan işçilerin tescil işlemleri işyerinin bağlı bulunduğu İş Kur İl Müdürlüğünce yapılacaktır.

Başvuru Sırasında İstenilen Belgeler Nelerdir?

Yapılacak Noter Kurası sonunda işe girmeye hak kazanan işçi adaylarından aşağıdaki belgeler istenecektir.

  • İşe girmek istediğini belirten dilekçe,
  • İş Kurumu İl Müdürlüğünden almış olduğu gönderme belgesinin aslı,
  • T.C. Kimlik numaralı nüfus cüzdan fotokopisi,
  • Diploma aslı veya fotokopisi,
  • Çalışmasına engel teşkil edecek bedensel özrü olmadığına dair sağlık raporu.
  • Adli sicil kaydı

Teşekkülümüzün Kamu Kuruluşu olması nedeniyle işe alacağı işçileri İş Kurumu İl Müdürlüklerinden almasında yasal zorunluluk bulunduğundan gerek Genel Müdürlüğümüze ve gerekse Fabrikamıza 24/02/2023 tarihinden önce verilmiş olan iş başvuru dilekçeleri işleme konulmayacaktır.

Bir işçi adayı ikametinin bulunduğu İle bağlı bir fabrikaya başvuruda bulunacak, birden çok fabrikaya başvurdukları tespit edilenler veya ikamet ettiği İl dışındaki bir iş yerimize başvuruda bulunanların işlemlerinin tümü iptal edilecek ve işe giriş kurasına alınmayacak, kurada işe girmeyi hak etse bile ilgili işçi adayı ile sözleşme yapılmayacaktır.

Bu yazımızda ÇAYKUR tarafından yapılacak olan 760 işçi alımı ilanı hakkında detaylı başvuru bilgilerine yer verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca yayınlanan tüm ilanlara ÇAYKUR İş İlanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.