Çaykur her sene çok sayıda mevsimlik işçi alımı yapmaktadır. 2017 yılı için de alımlar yapması beklenen Çaykur’un ilanları ne zaman yayınlanacağı merak ediliyordu. Nihayet Çaykur 1500 mevsimlik işçi alımı için ilan yayınladı. Adaylar ilana 18 Mayıs 2017 mesai bitimine kadar başvuru yapabileceklerdir. Çaykur bin 500 mevsimlik işçi alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları ve başvurulara ilişkin diğer detaylar haberimiz devamında yer almaktadır.

Çaykur 1500 Mevsimlik İşçi Alımı İlanı 2017

ÇAYKUR’un bölgedeki 47 yaş çay işleme fabrikasında 1500 mevsimlik işçi alımı yapılacağı duyurulmuş, 4 Nisan sabahı başlayacağı açıklanan başvurular için İŞKUR önünde gece sıraya girenler, sabah saatlerinde başvuruların ertelendiğini öğrenince adeta şok yaşamıştı. Erteleme sonrasında ÇAYKUR’un 4 ildeki fabrikalarına yapılacak işçi alımı için yönetmenlik değiştirildi. Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerini kapsayan bölgesel işçi alımı için bu illerde oturma koşulu getirildi. Değişikliğe ilişkin karar Resmi Gazetede yayınlanınca iş başvuruları illerdeki İş Kurumu Müdürlüğüne yapılmaya başlandı.Çaykur 1500 Mevsimlik İşçi Alımı Başvurusu 2017

İŞKUR Rize İl Müdürü Hasan Kiraz, gazetecilere yaptığı açıklamada, ÇAYKUR’un, Doğu Karadeniz’de yer alan Rize’de bin 70, Artvin’de 170, Trabzon’da 240 ve Giresun’da 20 olmak üzere toplam bin 500 mevsimlik işçi alımı için gerekli işlemleri tamamladığını belirtti.

Müracaatların illerde yer alan İŞKUR müdürlüklerine 18 Mayıs’a kadar yapılabileceğine işaret eden Kiraz, “İlkokuldan, üniversite mezununa kadar bu işi kabul edecek erkekler müracaat edebilecek. ÇAYKUR bu iş için sadece erkek işçilerin istihdam edileceğini bildirdiğinden bayan ve engelli kardeşlerimizin müracaatları kabul edilmeyecektir. Müracaatlar Rize İŞKUR İl Müdürlüğü, Ardeşen Belediyesi, Çayeli Belediyesi, Pazar Belediyesi, İyidere Belediyesi, İyidere SYDV ile Artvin, Trabzon ve Giresun İŞKUR il müdürlüklerince alınacak. Ayrıca kurumumuza ait ‘www.iskur.gov.tr’ internet adresinden de müracaatlar yapılabilecek.” diye konuştu.

İş başvurusunda bulunacak kişilerin son günleri beklememesini isteyen Kiraz, müracaat sırasında çalışılmak istenen fabrika seçiminin onaylanmasından sonra değişikliğe de gidilemeyeceğine dikkati çekti. Kiraz, başvurular sonrasında noter huzurunda kura çekimi yapılarak çalışacak kişilerin belirleneceğini kaydetti.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  1. İkamet ettiği il dışında başvuru kabul edilmeyecek.
  2. Sadece Erkek Adayların başvuru yapabilecektir.
  3. Başvurular 9 Mayıs 2017 de başlayıp 10 gün sürecek.
  4. En az ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Bu talep sonucunda işe alınacak işçiler doğrudan noter kurasıyla belirlenecektir. Öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek personel ÇAYKUR tarafından doğrudan kurayla belirleneceğinden 30 Mayıs 2017 Salı Günü saat 10:00 da Rize Kapalı Spor salonunda Noter huzurunda kura çekilişi yapılacaktır. Bu yazımızda Çaykur beden işçisi alımı, mevsimlik işçi alımı ilanı hakkında detaylı bilgileri paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Çaykur tarafından yayınlanan bütün ilanlara Çaykur İş Başvurusu Formu sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER ÇAYKUR HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, çaykur konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan çaykur duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.