Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl nereden alınır?

Bursluluk sınavı; ilköğretim ve aynı zamanda lise öğrencilerine verilmekte olan bir burstur. Bursluluk sınavı; 18 yaşına girmemiş olan tüm öğrenciler için geçerlidir. Birçok kişi bu sınavı PYBS kısaltması ile de duymaktadır.

Bursluluk sınavına giriş belgesi almanız bu sınava katılmanız için büyük bir önem arz etmektedir. Her sene şartlar adaylara duyurulmaktadır.Her sene MEB bu sınav için bir tarih belirlemekte ve sitesi üzerinden duyuru yapmaktadır. Bu sınavın amacı ihtiyaç sahibi öğrencilere barınma ve aynı zamanda burs imkanı vermektir. Durumu iyi olan kişiler sınava girse de bu imkanlardan yararlanması mümkün olmadığı için sınava girmesine gerek yoktur.

Aile içinde kişi başına düşen gelir asgari ücretin üzerinde ise sınava girseniz de imkanlardan yararlanamazsınız.

PYBS sınav giriş belgesi nasıl alınabilir?

Bursluluk sınavı sırasında kişilerin fotoğrafları büyük önem taşımakta ve sıkı bir kontrol yapılmaktadır.  Sınav giriş belgesini almanız için E-Okul üzerinden fotoğraflı bir hesap ile başvuru yapmanız gereklidir. Dilerseniz evinizde başvuru yapıp belgeyi gidip alabilirsiniz. Belgeyi okuduğunuz okulun müdüründen almanız mümkün ancak belgenin mutlaka mühürlü ve imzalı olması gerekli aksi halde sınava girmeniz mümkün değil. Başvurunuzu okulda yapmanız yönlendirilmeniz açısından da son derece yararlı olacaktır bu sayede okul müdürü sizin için en doğru başvuru yöntemini bulacaktır. Fotoğrafınız ya da bilgilerinizde sorun varsa düzeltmenizi sağlayacaktır. Bursluluk sınavı giriş belgesi alma hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER BURSLULUK SINAVI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bursluluk sınavı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bursluluk sınavı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.