Burs taahhütnamesi nedir, ne işe yarar?

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan KYK yani Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu maddi zorlukları bulunan ön lisans, lisans ve doktora öğrencilerinin eğitimlerinin aksamadan sürmesi adına burs vermektedir. KYK bu bursları geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak gerçekleştirmektedir. Gerekli işlemleri yaparak sizler de KYK’dan burs alabilirsiniz. Başvurularını gerçekleştirmiş olan binlerce öğrencinin merakla beklediği sonuçlar ise nihayet açıklandı. Ancak burs sonuçlarının açıklanmasının akabinde yapmaları gereken ufak birkaç işlem daha bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de burs taahhütnamesi. Peki bu burs taahhütnamesi nedir, nasıl ve nereden onaylanır?

Burs taahhütnamesi nasıl, nereden onaylanır?

KYK burs taahhütname onaylaması işlemleri oldukça kolay bir biçimde E-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Şayet E-Devlet şifreniz bulunmuyorsa da, kolay bir şekilde PTT şubelerinden oldukça cüzi bir rakama bu şifrenizi temin edebilirsiniz. Daha sonra ise https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri bu sayfaya girerek basit bir şekilde KYK burs taahhütnamesine onay verebilirsiniz. Bu taahhütnamede öğrenim kredisi veya başbakanlık bursu aldığınız sürede uymanız gereken süreçler verilmiştir. Bu sebepten dolayı bunu imzalamadan önce dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.Burs taahhütnamesi onaylama için son tarih ne zaman?

İnternet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilen bu işlem sayesinde öğrencilerin elden bir belge götürmelerine gerek kalmadan işlemler bitiriliyor. Öğrencilerin yıl sonuna kadar yani yeni yıla girmeden bu taahhütnameleri imzalamaları gerekiyor. Burs taahhütnameleri imzalandıktan sonra ise Ziraat Bankası şubesine giderek bir hesap açtırmanız gerekmektedir. Akabinde burs ücretleriniz her ay düzenli olarak bu hesaba yatırılacaktır. Yine hesap kartlarınız da hesabı açtırmış olduğunuz şubeye gönderilecektir.

Bu yazımızda burs taahhütnamesi onaylama ile onayı nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KYK BURS TAAHHÜTNAMESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kyk burs taahhütnamesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kyk burs taahhütnamesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.