Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ya da bilinen kısa adıyla BTK, ülkemizde telekomünikasyon sektörünü düzenleyip denetleyen kurumdur. Türkiye’deki ilk sektörel düzenleyici kurum olma özelliğini taşımaktadır. Kurum görevlerini yerine getirirken bağımsızdır. Kurumun ilişkili olduğu bakanlık Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’dır. BTK, çalışmalarına ve faaliyetlerine aralıksız devam etmek adına ihtiyaç duyduğu zamanlarda çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında BTK tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı ilan bilgileri yer almaktadır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İş İlanları 2023

5018 sayılı kanunda düzenleyici ve denetleyici kurumlar arasında gösterilen Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ile elektronik haberleşme ve iletişim sektöründe denetleme, düzenleme, uzlaştırma ve yetkilendirme yapmaktadır. BTK bünyesinde hali hazırda 1500’ü aşkın personel görev almaktadır. BTK bu çalışanlarına ek olarak ihtiyaç duyduğu zamanlarda çok sayıda yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı da gerçekleştirmektedir. BTK tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda verilmiştir.BTK tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde; çok sayıda kadro ve pozisyonda mühendis, uzman, uzman yardımcısı, bilişim uzmanı, siber güvenlik uzmanı gibi çok sayıda sözleşmeli, kadrolu ve geçici kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu bay  ve bayan, deneyimli ve deneyimsiz adayların başvuru yapabileceği kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır? İlanlar nasıl ve nereden takip edilir?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

BTK tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarına ait duyuruları takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, iş talep formu gibi detayları öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında sosyal ağlar üzerinden gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşmaktayız. Harici olarak BTK, bünyesinde yer alan insan kaynakları, personel daire başkanlığı gibi çeşitli departmanlarına iş ilanları yayınlanmadan yapılan iş başvuruları kabul edilmez. BTK bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda BTK iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER BTK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, btk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan btk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.