Borsa İstanbul ya da kısa ve bilinen adıyla BİST, 1985 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsası adı ile açılan ve 2013 yılında Borsa İstanbul olan sermaye piyasasında faaliyet gösteren Türk ve yabancı kaynaklı bankalara, aracı kurumlara saklama ile takas hizmeti veren bir kuruluştur.  Bu bağlamda 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’na dayanılarak kurulan Borsa İstanbul özel hukuk tüzel kişiliğini haizdir. Borsa İstanbul yetkili olduğu konu ve alanlarda kendi iç düzenlemelerini yapabilmektedir. Borsa İstanbul faaliyetleri kapsamında ihtiyaç duyduğu zamanlarda çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında Borsa İstanbul tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları ile bu ilanlara ait açık iş pozisyonları, iş başvuru formu gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

Borsa İstanbul (BİST) İş İlanları 2023

Borsa İstanbul daha fazla şirketin sermaye piyasası kaynaklarından yararlanmasını sağlamak ve böylece sermaye piyasasının derinliğini arttırmak için çalışmaktadır. Borsa İstanbul faaliyetleri kapsamında da çok sayıda çalışana ihtiyaç duymakta ve bu kapsamında çeşitli zamanlarda çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Aşağıda Borsa İstanbul tarafından yayınlanan en son iş ilanları verilmiştir.  • Borsa İstanbul Güvenlik Görevlisi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Borsa İstanbul Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Borsa İstanbul tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; silahlı silahsız özel güvenlik görevlisi, uzman yardımcısı, avukat, stajyer personel gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlara lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan adaylar iş başvurusu yapabilmektedir. Peki Borsa İstanbul iş başvurusu nasıl ve nereden yapılır?

Borsa İstanbul İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Borsa İstanbul tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Bu iş ilanlarını takip etmek ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İş ilanları yayınlandığında detayları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Harici olarak Borsa İstanbul bünyesine ilanlar yayınlanmadan insan kaynakları veya personel başkanlığı gibi çeşitli departmanlara öz geçmiş bırakarak yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmez. Borsa İstanbul bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda Borsa İstanbul iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

 


DİĞER BORSA İSTANBUL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, borsa istanbul konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan borsa istanbul duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.