Bordo bereli maaşları ne kadardır?

Özel Kuvvetler Komutanlığı ya da halk arasında bilinen adı ile Bordo Bereliler, TSK bünyesinde görev yapan elit askeri bir birliktir. İçerisinde astsubay, subay ve uzman erbaşlar görev almaktadır. Bordo bereliler, iç ve dış tehditlerin yok edilmesi için her türlü şartta görev alabilecek düzeyde askerlerdir. Terörle mücadele gibi diğer askerlerin gerçekleştiremeyecekleri operasyonlara katılırlar. Kurulmuş oldukları 1992 yılından bu yana Abdullah Öcalan’ın yakalanarak ülkemize getirilmesi, Suriye, Irak gibi ülkelerde sınır dışında gerçekleştirdikleri başarılı operasyonlar ile isimlerinden söz ettirmektedirler. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada saygı gören ve başarısı kabul edilmiş bir birliktir. Bordo bereliler hakkında en çok merak edilen, araştırılan konuların başında bordo bereli maaşları gelmektedir. Peki bordo bereli komando maaşı ne kadardır?

Bordo bereli maaşları 2023

Bordo bereli olabilmek için gönüllü olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurunuzun ardından üst düzey eğitimlere tabi tutulursunuz. Bordo bereli olarak görev almaya başlasanız dahi bu eğitimler düzeni olarak sürmektedir. Şayet bordo bereli olmak istiyorsanız Bordo Bereli Nasıl Olunur yazımıza göz gezdirmenizi öneriyoruz. Bordo bereli olmak için her sene çok sayıda başvuru gerçekleştirilir. Bu başvuruların fazla olmasının bir sebebi de bordo berelilerin diğer askerlere göre oldukça yüksek maaş almalarıdır. Peki ne kadar maaş alırlar?Bordo bereli olarak görev almaya başlayan rütbeliler, rütbelerine göre maaş almaktadırlar. Yani bir astsubay astsubay maaşı, bir asteğmen asteğmen maaşı, bir subay subay maaşı, bir yüzbaşı yüzbaşı maaşı almaktadır. Bu maaşlar Ocak ve Temmuz ayı zamları hesaba katılarak günümüz itibariyle en az 9.500 TL’dir. Ortalama maaşlar 11.000 TL seviyesindedir. Bu maaşlar ikramiyeler ve rütbeler yükseldikçe 15 bin TL’ye kadar çıkmaktadır. Vermiş olduğumuz rakamlar net maaşlardır.

Bunlara ek olarak Kıbrıs, Suriye, Irak gibi sınır dışında görev yapanlara yurtdışı tazminatı, doğu illerimizde görev yapanlara terör tazminatı, evli olanlara aile yardımı, çocuğu olanlara da çocuk yardımı gibi ek ödemeler almaktadırlar. Bunların dışında katıldıkları operasyonlarda da tazminat alırlar. Bu rakamlarla beraber maaşları oldukça yükselmektedir.

Bordo bereliler ülkemizin medarı iftiharıdırlar. Özel kuvvetlerin yarıştıkları yarışmalarda çokça kez birinci olmayı başarmış ve adını duyurmuşlardır. Terör örgütlerinin, terör destekçilerinin ve ülkemizde dirlik ve beraberi istemeyen kişilerin korkulu rüyalarıdır. Ancak bu noktaya gelmek için çok çalışırlar. Bordo bereliler için iyi olmak bir kıstas değildir, onlar en iyisi olmaya çalışırlar.

Bu yazımızda Bordo berelilerin aldığı aylık maaşları, bir sözleşmeli bordo bereli maaşı ile bordo bereliler ne kadar kazanıyor hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER BORDO BERELİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bordo bereli konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bordo bereli duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.