Bitlis Belediyesi Personel Alımı Yapacak Mı?

Bitlis ilimiz ülkemizin tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli illerimizden bir tanesidir. Adı Büyük İskender’in şehirde yaptırmış olduğu kalenin komutanlarından birisi olan Bedlis’ten gelmektedir. Tarihsel yapıların bol olduğu bir vadi içerisinde kurulan Bitlis, bu sebepten dolayı “Vadideki Güzel Şehir” olarak anılmaktadır. Bitlis son yıllarda gelişmesi için ciddi yatırımlar yapılmış illerimizin başında gelmektedir. Bitlis Belediyesi 2022 yılında bu yatırımlara devam edileceğinin ve şehrin gelişmesi adına çalışmaların son hızıyla sürdürüleceğini belirtmektedir. Vatandaşlar ise bu kapsamda Bitlis Belediyesi personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştirecek mi merak içindeler. Bu yazımızda Bitlis Belediyesi açık pozisyonları, iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu formu, iş başvuru şartları ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgiler verdik.

Bitlis ekonomisi genel itibariyle tarım, hayvancılık ve ormancılığa dayalıdır. Bitlis ilimizde sanayi henüz gelişme halindedir. Bitlis Sigara Fabrikası, Bitlis Un Fabrikası, Tatvan Et Kombinası, Tatvan Yem Fabrikası ve Tatvan Tersanesi ile Adilcevaz Süt Fabrikası bu ilimizde bulunmaktadır. Son yıllarda terör ve ekonomik durgunluk yüzünden zor zamanlar geçiren Bitlis, bu durgunluğun bitmesi ve ekonomi gelişmelerin devam etmesi adına yeni sanayi bölgelerinin oluşturulması ve yeni iş fırsatlarının yaratılması adına çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında İŞKUR ile Bitlis Belediyesi arasında çeşitli anlaşmalar da yapılmış ve şehirde meslek edindirme kursları bu kapsamda faaliyet göstermektedir. Bunun yanında belediyecilik faaliyetlerinin son hızıyla devam edebilmesi için çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı da yapılması muhtemeldir. Bu alımlar sadece Bitlis merkezde değil aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde de yapılacaktır.  • Adilcevaz
  • Ahlat
  • Güroymak
  • Hizan
  • Mutki
  • Tatvan

Bitlis Belediyesi tarafından yapılması planlanan çok sayıda personel alımı ilanı içerisinde ilköğretim mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu adayların başvuru yapabilecekleri çeşitli kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. İlanlarda şoför, temizlik görevlisi, mimar, mühendis, teknisyen, büro görevlisi, zabıta, itfaiye şoförü, avukat, bekçi, sekreter, psikolog gibi çok sayıda kadro bulunacaktır. Adaylar bu ilanlar sonucunda sözleşmeli, daimi, kadrolu ve geçici statülerde istihdam edileceklerdir. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi yazımız devamında anlattık. Aşağıda da Bitlis ilimizde 2022 yılı içerisinde verilmiş olan güncel kamu iş ilanları yer almaktadır.

Bitlis Belediyesi Güncel İş İlanları 2022

Facebook Üzerinden Bitlis İline Ait İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Bitlis Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Bitlis Belediyesi tarafından yayınlanması beklenen iş ilanları henüz yayınlanmaya başlanmadı. İlanlar 2022 yılı içinde kademeli olarak yayınlanacak. Bu ilanlar yayınlandığı an iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm ilan detayları www.devlette.com sitemiz üzerinde olacak. Bu ilanları kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapabilmek için ise sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz yeterlidir. İlanlar yayınlandığında ilk olarak sitemiz üzerinde duyuru yapılacak olup, sosyal medya üzerinden de bu duyuru siz değerli okurlarımız ile paylaşılacaktır. Bu ilanları beklemeden de Bitlis Belediyesi iş başvurusu yapabilme şansınız bulunmaktadır. Bunun için belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına özgeçmişiniz ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Ancak buraya yapacak olduğunuz başvurular çoğu durumda “Şu an herhangi bir personel alımı bulunmamaktadır.” denilerek geriye çevrilebilir ve kabul görmeyebilir. Bunun nedeni, buraya yapmış olduğunuz başvuruların sadece ilanlar yayınlandığında değerlendirilmeye alınmasıdır. Bu duruma düşmemek için ve zaman kaybı yaşamamak için sitemiz üzerinde ilanların yayınlanmasını beklemenizi önermekteyiz. Bitlis Belediyesi iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER BİTLİS BELEDİYESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bitlis belediyesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bitlis belediyesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.