Başbakanlık İletişim Merkezi kısa ismi olan Bimer devlet ile vatandaşın iletişimini sağlayan bir köprü görevi görmektedir.  2006 yılından bu yana Başbakanlık bünyesinde hizmet veren Bimer sayesine sayısız vatandaşın mağduriyeti giderilmiştir. Kullanıcıların tek şikayeti ise sistemin yavaş işleyişi. Ancak kurumlar arası süren yazışmalar ve sonuçların açıklanması evresi haliyle zaman alan bir süreç.  Daha önce Bimer Başvurusu Yapma konusunda detaylı bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da Bimer başvuru sonucu sorgulama nasıl yapılır değineceğiz.

BİMER BAŞVURU SONUCU SORGULAMA

Bimer‘e her türlü şikayet, öneri veya istekleriniz hakkında başvuruda bulunabilirsiniz. Genel işleyişi Tüketici Hakları’na benzeyen sistem sayesine bireysel olarak ulaşamayacağınız, muhatap bulamayacağınız kurumlara sorunlarınızı iletebilir ve çözüm bekleyebilirsiniz.  Bimer’e Alo 150 hattı, Başbakanlık resmi sitesi aracılığı, E-Devlet sistemi yada posta yoluyla başvuru ve şikayette bulunabilirsiniz.  Bu şikayet ve başvurularınızı gerçekleştirirken dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi ise doğru iletişim ve kimlik bilgileri sunmanızdır. Bimer başvuru sonuçları açıklandığında kurumun size ulaşabilmesi önemlidir. Asılsız ihbar, şikayetler, Bimer başvuru sonucunu izinsiz olarak yayınlamanız  da suç teşkil etmektedir.  Usulüne uygun bir şekilde başvuru yaptıktan sonra ise aşağıda bulunan bağlantı sayesine TC. kimlik numaranız ve başvuru sayınız ile kolaylıkla bimer başvuru sonucu sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.BİMER BAŞVURU SONUCUNU ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ 

Örneğin yeni bir telefon aldınız ve fabrika hatalı çıktı. Bu hatayı düzeltmeleri için telefonu garanti dahilinde geriye göndermek istediniz ve değişim talep ettiniz. Ancak şirket bu talebinize olumsuz yanıt verdi ve bir üst mertebeye durumu ilettiniz. Halen sorununuz çözülmedi ise Bimer şikayet başvurusu yapabilir ve daha sonra yukarıda yer alan bağlantıdan Bimer başvuru sonucu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede şirketi yetkili kurumlara şikayet etmiş olup, süreç olumlu sonuçlandığında değişim yada para iadesi hakkınız doğmuş olacaktır. Bimer bu ve benzeri sorunların çözülmesi için hayata geçirilmiş ve yıllardır başarılı sonuçlar veren , kullanıcı mağduriyetlerini minumuma indirmeyi amaçlayan eşsiz bir sistemdir.


DİĞER BİMER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bimer konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bimer duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.