Türkiye Cumhuriyeti Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye hükümetine bağlı olarak çalışan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji işlerinden sorumlu olan bakanlıktır. 1939 yılındaki İktisat Bakanlığından gelip 1949 yılında birleşen, 1957 yılında yeniden ayrılan iki bakanlık, 1971 yılında yeni bir birleşme denemesi daha yaşamıştır. Bu birleşme, ilk kez Sanayi ve Ticaret Bakanlığı adıyla gerçekleşmiştir. 29 Haziran 2011 tarihinde ismi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak değiştirildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2023 yılında çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecektir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları ile bu ilanlara ait açık iş pozisyonları, iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi iş başvurusu bilgileri haberimiz devamında yer almaktadır.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İş İlanları 2023

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ekonomik kalkınma sosyal gelişme ve milli güvenlik hedefleri doğrultusunda bilim teknoloji ve yenilikçilik politikalarını ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak belirlemek uygulamak veya uygulanmasını sağlamak sanayiye yönelik araştırma geliştirme ve yenilikçilik program ve projelerini bu kapsamda yapılacak faaliyet ve yatırımları desteklemek teşvik tedbirleri almak ve uygulamak bu konularda düzenleme ve denetlemeler yapmak gibi çeşitli görevlere sahiptir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bu görevleri yerine getirmek adına diğer bakanlıklarda olduğu gibi ihtiyaçları sebebi ile yılın belirli dönemlerinde personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda verilmiştir.  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Türk Standardları Enstitüsü İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • TÜBİTAK İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • KOSGEB İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • Türk Patent ve Marka Kurumu İş İlanları İçin TIKLAYIN

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan iş ilanları içinde; uzman yardımcısı, mühendis, destek personeli, avukat, müfettiş, hizmetli, bilişim personeli, şehir plancısı, şoför gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlara bay, bayan, ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan adaylar başvuru yapabilmektedir. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bunların dışında deneyimli, deneyimsiz engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı ve stajyer alımı da gerçekleştirmektedir. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır? İşe alım süreci nasıldır?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İş Başvurusu 2023

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Bu ilanları takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Bunun dışında insan kaynakları gibi çeşitli departmanlara özgeçmiş bırakarak yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmez. Bakanlık bünyesinde çalışma olanağı elde etmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş ilanları hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.