Bilecik Belediyesi Personel Alımı Yapacak Mı?

Bilecik ya da eski adı ile Ertuğrul, Marmara Bölgesi içinde yer alan bir ilimizdir. 2023 yılı itibariyle nüfusu 220 bini aşmış durumdadır. Bilecik Belediyesi, son yıllarda şehrin modern bir kimlik kazanma adına çok önemli çalışmalarda bulunmuştur. Bilecik Belediyesi bu çalışmaların 2023 yılında da devam edeceğini belirtmiştir. Vatandaşlar da bu çalışmalar kapsamında belediye bünyesine personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirilecek mi merak etmektedir. Bu yazımızda Bilecik Belediyesi açık pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu, iş başvuru formu, iş talep formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi detaylı bilgiler yer almaktadır.

Bilecik ilimizin genel itibariyle ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayansa da, son yıllarda sanayi oldukça fazla gelişmiştir. Bilecik Belediyesi, işsizlik rakamlarını düşürmek ve şehre modern bir kimlik kazandırabilmek adına sanayinin oldukça önemli olduğunun bilincindedir. Bu sebepten dolayı bu alana yatırım yapmaya devam etmektedir. İlerleyen süreçte Bilecik, ülkemizdeki önemli sanayi bölgelerinden bir tanesi olabilir. Şehirde; yem fabrikaları, şerbetçi otu hublon fabrikaları, seramik fabrikaları, yedek parça fabrikası, şofben ve radyatör üreten demir döküm fabrikaları, teneke fabrikası, kağıt fabrikaları, su tesisatı malzemeleri üreten fabrikalar, vinleks halı ve yer döşeme fabrikası, bisküvi fabrikası, ipekli dokuma fabrikaları, defter fabrikası, ambalaj kağıdı ve sandığı fabrikaları ile 500’e yakın küçük işletme tesisleri vardır. Bilecik Belediyesi bu fabrikalara eleman yetiştirmek adına da İŞKUR ile bir anlaşmaya gitmiştir. Bu kapsamda şehirdeki kursların sayısı ve niteliği yükseltilmiştir. Bunun yanında Bilecik Belediyesi, belediyecilik faaliyetlerinin ara vermeksizin devam etmesi adına da çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapması beklenmektedir. Ayrıca bu alımlar sadece Bilecik merkezinde değil, aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde de gerçekleştirilecektir.



  • Bozüyük
  • Gölpazarı Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • İnhisar
  • Osmaneli
  • Pazaryeri Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • Söğüt Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
  • Yenipazar Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN

Bilecik Belediyesi tarafından yayınlanması beklenen iş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve lise mezunu kişilerin iş başvurusu yapabileceklerdi kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Bu alımların bazıları sınavsız olarak yani KPSS gibi herhangi bir sınav şartı bulunmadan sadece sözlü mülakat ile gerçekleştirilecek olup, bazı kadro ve pozisyonlarda ise sınav şartı bulunmaktadır. İlanların sonunda işe alınacak olan personeller kadrolu, geçici, sözleşmeli olarak istihdam edileceklerdir. Bunların yanında Belediye çok sayıda engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı da yapmayı planlamaktadır. Bilecik Belediyesi tarafından yayınlanacak olan iş ilanları içinde bay, bayan, part time, Yarın Gazetesi, şoför, temizlik işçisi, beden işçisi, tekniker, teknisyen, büro memuru, mimar, mühendis gibi çok sayıda pozisyon bulunmaktadır. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi yazımız devamında anlattık. Aşağıda da son dönemde Bilecik ilinde verilmiş olan güncel kamu iş ilanları bulunmaktadır. Bu ilanlara da göz gezdirebilirsiniz.

Bilecik Belediyesi İş İlanları 2023

Facebook Üzerinden Bilecik İline Ait İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Bilecik Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Bilecik Belediyesi 2023 yılı içinde çok sayıda personel, eleman, memur ve işçi alımı yapacak. Ancak iş ilanları henüz yayınlanmaya başlanmadı. İlanlar yayınlanmaya başladığında iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm ilan bilgileri www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacak. Bu ilanları kaçırmamak ve Bilecik Belediyesi iş ilanlarından ilk olarak haberdar olmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Bunun dışında da Belediyenin insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmemektedir. Belediye bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. İlanlar yayınlandığında sosyal ağlardan tüm duyuruları anında gerçekleştireceğiz. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Adres: İstiklal, Merkez Sk., 11000 Merkez/Bilecik Merkez/Bilecik


DİĞER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.