Çanakkale ilimizde yer almakta olan Biga Belediyesi yayınlamış olduğu iş ilanı ile çok sayıda işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Biga Belediyesi işçi alımı ilanı kapsamında bahçe bakım elemanı, filit işçisi, su arıza işçisi alımı gerçekleştirecektir. Adaylar ilana 19 Şubat 2018 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Biga Belediyesi İşçi Alımı İlanı 2018

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içinde İl Müdürlüklerinden veya www.iskur.gov.tr İnternet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gereğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi Kamu Kurum ve Kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının 3 katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren Kamu Kurum ve Kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.Taleplere başvuru yapan ve nihai listede ismi bulunan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren Kamu Kurum ve Kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz. Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daimi ve geçici iş gücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınmaktadır. Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı Kamu Kurum ve Kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

İlanda istenen belgelerde ve deneyim süresine sahip olmada son gün ilanın son başvuru tarihi olarak belirlenecektir. İlanın son başvuru tarihinden sonra edinilen belgeler ve deneyim süreleri geçerli sayılmayacaktır. İstenilen belgelerin 1 MART 2018 saat 17:30 a kadar Biga Belediyesine elden veya posta yolu ile ulaştırılması gerekmektedir. Belgeleri ibraz etmeyen ya da eksik ibraz eden başvuru sahipleri kuraya katılmaya hak kazanamayacaklardır.Postada yaşanabilecek gecikmelerden adayların kendileri sorumlu olup ilgili tarihten sonra ibraz edilen belgeler dikkate alınmayacaktır.

Bahçe Bakım Elemanı(Park Bahçe ve Koruların Bakımı) Alımı

İlana başvuracak olan adayların iş deneyim süresi kadar sosyal güvenlik kurumundan prim gününe sahip olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Bu işi yaptığını gösterir iş yerinden alacak oldukları 1 senelik iş deneyim belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir. İlan kapsamında 5 bahçe bakım elemanı alınacak olup, adayların ayrıca en az ilköğretim ve en fazla da lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Bahçe Bakım Elemanı(Park Bahçe ve Koruların Bakımı)1

Filit İşçisi (Haşere İlaçlama) Alımı

İlana başvuracak olan adayların iş deneyim süresi kadar sosyal güvenlik kurumundan prim gününe sahip olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Bu işi yaptığını gösterir iş yerinden alacak oldukları 2 senelik iş deneyim belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir. İlan kapsamında 4 filit işçisi elemanı alınacak olup, adayların ayrıca en az ilköğretim ve en fazla da lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Filit İşçisi (Haşere İlaçlama)2

Su Arıza İşçisi Alımı

İlana başvuracak olan adayların iş deneyim süresi kadar sosyal güvenlik kurumundan prim gününe sahip olduklarını belgelemeleri gerekmektedir. Bu işi yaptığını gösterir iş yerinden alacak oldukları 2 senelik iş deneyim belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir. İlan kapsamında 4 su arıza işçisi elemanı alınacak olup, adayların ayrıca  ilköğretim mezunu olmaları gerekmektedir.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Su Arıza İşçisi2

İlana başvuru yapan adaylar için Belediye Meclis Salonunda 5 Mart 2018 tarihinde saat 15:00 ile 16:00 saatleri arasında kura çekimi gerçekleştirilecektir. Bu yazımızda Biga Belediyesi tarafından yapılacak olan işçi alımı ilanı hakkında başvuru formu, tarihleri ve şartları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca belediye tarafından yayınlanan tüm ilanlara Biga Belediyesi iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.