Bekçi maaşları ne kadardır?

Bildiğiniz üzere 15 Temmuz FETÖ darbe olayı sonrası çeşitli yasalar değişmiş ve birçok meslekte FETÖ mensupları çıkarılarak açık oluşmuştur. Bu darba girişimi ardından oluşan açıklar, KPSS şartı aranmadan lise ve eşiti olan okullardan mezun olan bireylere hayallerindeki iş fırsatları doğmuş oldu. Bu iş fırsatlarından bir tanesi de Çarşı ve Mahalle Bekçilik mesleğidir. Bekçilik mesleğinin tekrar hayatımıza girmesinin ardından günümüze kadar her dönem birçok bekçi alımı gerçekleştirilmiştir. Öyle ki günümüzde ülkemizde görev yapan bekçi sayısı 30 bini aşmış durumdadır. Bekçilik mesleği hakkında en çok merak edilen konuların başında ise kuşkusuz bekçilerin ne kadar para kazandıkları gelmektedir. Peki bekçiler ne kadar maaş alır?

2023 yılı içerisinde de birçok ilimizde Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı gerçekleştirileceği öngörülmektedir. Bu kadrolara ilkokul mezunu, lise mezunu ve üniversite mezunu olan adaylar başvurularını gerçekleştirebilmektedir.Bekçi maaşları 2023

Diğer memur maaşlarında olduğu gibi bekçilerinde maaşlarında kademe görevine göre maaşları artmaktadır. Yani görev aldığı süresine göre maaşında artış görülmektedir. Buna göre Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin maaşları 9/1 aşamasına göre göreve yeni başlayanlar lise mezunu bekçiler 6326 TL maaş almaktadır. Lisans ve önlisans mezunu işe yeni başlamış olan bir bekçinin maaşı ise 6820 TL’dir. Vermiş olduğumuz maaşlar ham maaşlardır. Yani derece ve kademelere göre farklılıklar oluşmaktadır. Ayrıca derece ve kademesi arttıkça bekçilerin kazanmış oldukları tutarlar da yükselmektedir.

Bu maaşlara her hangi bir zam ya da aile ve çocuk yardımı gibi ek maaşlar eklenmediği haldedir. Maaşların artışı hizmetin artmasına ve kadro seviyesine münasip farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra görev yaptığı şehre göre de maaş artabilir. Bu yüksek maaşlı şehirler, özellikle terör olaylarının yakın olduğunda şehirlerdir. Bu mesleği tercih etmek isteyen kişiler bekçi nasıl olunur konumuzdan mesleğe giriş için gerekli şartları ve meslek hakkında diğer detayları öğrenebilirler.


DİĞER BEKÇİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bekçi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bekçi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.