Bekçi maaşları ne kadardır?

Bildiğiniz üzere 15 Temmuz FETÖ darbe olayı sonrası çeşitli yasalar değişmiş ve birçok meslekte FETÖ mensupları çıkarılarak açık oluşmuştur. Bu darba girişimi ardından oluşan açıklar, KPSS şartı aranmadan lise ve eşiti olan okullardan mezun olan bireylere hayallerindeki iş fırsatları doğmuş oldu. Bu iş fırsatlarından bir tanesi de Çarşı ve Mahalle Bekçilik mesleğidir. Bekçilik mesleğine başvurular başladı bile. Toplamda 17.000 adet bekçilik alımı duyurusu olmuştur. Ancak şimdilik 7.000 adet Çarşı ve Mahalle Bekçisi 71 şehir için alımları başlamıştır. Gerekli şartları yerine getirmeniz, bekçi olmanız için büyük önem arz etmektedir. Diğer yazımızda bekçi nasıl olunur detaylı olarak anlattık. Peki bekçiler ne kadar maaş alır?

Bu alımların güzel yanı lise ve dengi okullarının yanı sıra KPSS şartı olmaması başvuracak adaylar için büyük bir avantaj ve şans olmaktadır. Bu durumda hemen birçok kişinin aklına bekçilerin maaşları ne kadar olacak sorusu gelmektedir. 2021 senesi için memurlar %7,5 olacak şekilde, 2021 senesinde ise %9 şeklinde zam oranları belirlenmiştir. Bu zam oranların yanı sıra ilaveten çocuk yardımı şeklinde 6 yaşına dek olan çocuklu memurlara 48 Lira, 6 yaşından büyük çocuklu memurlara 24 Lira, aile yardımı ise 204 Lira şeklinde yükselmiştir. Peki, bu artışlara göre Çarşı ve Mahallelerin Bekçilerin maaşları ne kadar sorusuna değinelim.Bekçi maaşları 2021

Diğer memur maaşlarında olduğu gibi bekçilerinde maaşlarında kademe görevine göre maaşları artmaktadır. Yani görev aldığı süresine göre maaşında artış görülmektedir. Buna göre Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin maaşları 9/1 aşamasına göre göreve yeni başlayanlar lise mezunu bekçiler 5326 TL maaş almaktadır. Lisans ve önlisans mezunu işe yeni başlamış olan bir bekçinin maaşı ise 5500 TL’dir. Vermiş olduğumuz maaşlar ham maaşlardır. Yani derece ve kademelere göre farklılıklar oluşmaktadır.

Bu maaşlara her hangi bir zam ya da aile ve çocuk yardımı gibi ek maaşlar eklenmediği haldedir. Maaşların artışı hizmetin artmasına ve kadro seviyesine münasip farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra görev yaptığı şehre göre de maaş artabilir. Bu yüksek maaşlı şehirler, özellikle terör olaylarının yakın olduğunda şehirlerdir.


DİĞER BEKÇİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bekçi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bekçi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.