Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), ülkemizdeki tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumak, bankalar ve özel finans kurumlarının piyasa disiplini içerisinde sağlıklı, etkin ve dünya ölçeğinde rekabet edilebilir bir yapıda işleyişi için uygun ortamı yaratmak ve bu sayede ülkenin uzun vadeli büyümesine, istikrarına katkıda bulunmak amacı ile 2000 yılında kurulmuş özerk bir kuruluştur.  BDDK her sene faaliyetlerinin devamı adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında BDDK açık pozisyonları, iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu ile iş başvuru formu yer almaktadır.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) İş İlanları 2023

BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunun ve mevzuatla kendisine verilen düzenleme ve denetlemeyle ilgili görev ve yetkileri kendi sorumluluğu altında bağımsız olarak yerine getirir ve kullanır. Kurumun kararları yerindelik denetimine tabi tutulamaz. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi BDDK kararlarını etkilemek amacıyla emir ve talimat veremez. 2023 yılı itibariyle BDDK bünyesinde çalışmakta olan 600’ü aşkın personel bulunmaktadır. BDDK bu personele ihtiyaçları doğrultusunda yenilerini ekleyecektir. BDDK iş ilanları içinde avukat, mühendis, memur, çağrı merkezi, hemşire, arşiv memuru, sekreter, teknisyen, istatistikçi, murakıp yardımcısı alımı, bankacılık uzman yardımcısı, BDDK uzman yardımcısı gibi çok sayıda kadro ve pozisyonlarda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecektir. BDDK bu alımları gerçekleştirmek için genelde sınav uygulamaktadır. Ancak bazı durumlarda sınavsız olarak da alım yaptığı olmuştur. Aşağıda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayınlanmış en son iş ilanları yer almaktadır.  • BDDK Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • BDDK Açıktan Personel Alımı İlanı İçin Hemen TIKLAYIN
  • BDDK Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • BDDK Çok Sayıda Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • BDDK Uzman Yardımcısı Alımı İçin TIKLAYIN

BDDK İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

BDDK iş ilanları web adresimiz olan www.devlette.com üzerinde ve kurumun insan kaynakları web adresi olan www.bddk.org.tr adresi üzerinde yayınlanmaktadır. İlanlar yayınlandığında başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri, sınav tarihleri gibi tüm ilan detaylarını sitemiz üzerinde paylaşmaktayız. Her ilanda ilgili personel alımına dair nasıl iş başvurusu yapabileceğiniz ve bu ilanlara ait iş başvurusu formu yer almaktadır. Bu ilanları kaçırmamak ve anında başvuru yapabilmek için tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmektedir. Harici olarak İnternet üzerinde BDDK tarafından yayınlanmış olan bir iş başvurusu formu bulunmamaktadır ve yayınlanan ilanların dışında yapılan bireysel iş başvuruları da kabul görmemektedir. Duyurulur.


DİĞER BDDK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bddk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bddk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.