Bayburt Belediyesi Personel Alımı Yapacak Mı?

Bayburt, Karadeniz Bölgesi içinde yer alan tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli bir ilimizdir. Bayburt ilimizin 2023 yılı itibariyle toplam nüfusu 85 bini aşmış durumdadır. Bayburt şehrinin adı; eski Kafkas dillerden birini konuşan Urartu/Khaldiler’in bölgeye egemen olduğu dönemlerde, Khalt (Halti) halkı arasında gerçekleşen Hint-Avrupa dilli Mitanni göçmenlerinin sızmaları sonucunda verilmiştir.  Bayburt Belediyesi şehrin çehresini değiştirmek adına yatırımlarına ve çalışmalarına son hızıyla devam etmektedir. Vatandaşlar ise bu çalışmaların bir sonucu olarak belediye bünyesinde herhangi bir personel alımı, eleman alımı, memur alımı veya işçi alımı yapılacak mı merak etmektedirler. Bu yazımızda Bayburt Belediyesi açık pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri yer almaktadır.

Bayburt ilimizde ticaret ve sanayi yeteri kadar gelişmemiştir. Şehirde tarım ve hayvancılığa dayalı bir ekonomik işleyiş hakimdir. Peynir-tereyağ fabrikası, tuğla, kiremit, un fabrikaları, et kombinası şehide bulunan başlıca sanayi kuruluşlarıdır. Bayburt Belediyesi şehirdeki sanayicilik oranını arttırmak için yatırım çekmek adına çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamında önümüzdeki dönemde şehirde yeni sanayi kuruluşları görebiliriz. Bu kapsamda da çok sayıda yeni istihdam yaratılmış olacaktır. Bayburt Belediyesi bu kuruluşların eleman açığını gidermek ve şehirde bir süredir artan işsizlik rakamlarını dibe çekebilmek adına İŞKUR ile çeşitli anlaşmalara da gitmiştir. Bu kapsamında iş garantili meslek edindirme kurslarının sayısı ve niteliği arttırılmıştır. Aynı zamanda belediyecilik faaliyetlerinin aksamadan devam edebilmesi adına da Bayburt Belediyesi çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapması öngörülmektedir.  Bu alımlar sadece il merkezinde değil, aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçeler için de yapılacaktır.  • Aydıntepe
  • Demirözü

Bayburt Belediyesi tarafından yapılması muhtemel personel alımı ilanlarında ilköğretim mezunu, lise mezunu, önlisans mezunu ve üniversite mezunu çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. İlanlarda tekniker, teknisyen, zabıta memuru, itfaiyeci, şoför, büro görevlisi, güvenlik görevlisi, şehir ve bölge plancısı, avukat, mimar, müfettiş, beden işçisi, temizlik işçisi, forklift operatörü gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Bu ilanlar sonunda adaylar daimi, sözleşmeli, kadrolu ve geçici statülerde istihdam edileceklerdir.  İlanlarda sınavsız alım yapılacak kadrolar olduğu gibi KPSS şartı yer alan kadrolar da bulunmaktadır. Bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceğinizi yazımız devamında anlattık. Aşağıda da son dönemde Bayburt ili ve ilçeleri için verilmiş güncel iş ilanları yer almaktadır.

Bayburt Belediyesi Güncel İş İlanları 2023

Facebook Üzerinden Bayburt İline Ait İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Bayburt Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Bayburt Belediyesi tarafından 2023 yılı içinde yapılması planlanan iş ilanları henüz yayınlanmaya başlanmadı. İş ilanları yayınlanmaya başladığında başvuru formu, iş talep formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi tüm ilan detayları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacak. Bu ilanları kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapmanız için ise tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmek.  Ancak bu ilanların yayınlanmasını beklemeden de iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için özgeçmişiniz ile beraber belediye binasında yer alan “insan kaynakları” departmanına başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak buraya yapacak olduğunuz başvurular ve bırakmış olduğunuz özgeçmiş sadece ilgili kadro ve pozisyonlarda iş ilanı yayınlandığı zaman değerlendirilmeye alınır. Bu sebepten dolayı belediye çalışanları çoğu zaman başvuruları kabul etmez veya şu an “Herhangi bir personel alımı bulunmamaktadır.” diyerek başvurularınızı geri çevirebilir. Bu sebepten ilanların yayınlanmasını bekleyerek, ilanlar yayınlandıktan sonra yine bahsedeceğimiz şekilde başvurunuzu gerçekleştirmeniz zaman kaybı yaşamamak adına önemlidir. Harici web adresi üzerinde yer alan Bayburt Belediyesi iş ilanları duyurularına ise itimat etmemeniz önemle rica olunur.


DİĞER BAYBURT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, bayburt konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan bayburt duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.