Batman Belediyesi Personel Alımı Yapacak Mı?

Batman, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ülkemizin önemli illerinden birisidir. Dicle’nin aktığı topraklarda zengin tarihi geçmişi koruyan Batman ve antik kenti Hasankeyf; üç bini aşkın mağarası, orta çağdan kalma tarihi köprüsü, eski çarşısı, cami minareleri ve tarihsel anıtlarıyla bir doğa harikasıdır. 1990 yılına kadar çok hızlı bir gelişme yaşayan Batman, 16 Mayıs 1990 tarih ve 3647 sayılı kanunla Beşiri Kozluk ve Sason ilçeleri Siirt’ten, Hasankeyf ve Gerçüş ilçeleri Mardin’den alınıp Merkeze bağlanarak Türkiye’nin 72. ili olma unvanına kavuşmuştur. Batman Belediyesi yayınlamış olduğu açıklama ile 2023 yılı içerisinde çok sayıda personel alımı, memur alımı, işçi alımı ve eleman alımı gerçekleştireceklerini açıkladı. Batman Belediyesi açık iş pozisyonları ve güncel iş ilanları hakkında iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Batman Belediyesi belediyecilik anlamında geçtiğimiz senelerde önemli işler başarmıştır. Şehrin çehresini değiştirebilmek, iş kollarını genişletebilmek ve Batman ilini Güneydoğu’nun incisi yapabilmek için çalışmalarını sürdüren Batman Belediyesi bu kapsamda çok sayıda personel alımı gerçekleştirecek. Batman Belediyesi sadece il merkezi için değil aşağıda saymış olduğumuz ilçeler ve taşra bölgesi için de alımlar yapacak.  • Beşiri
  • Gercüş
  • Hasankeyf
  • Kozluk
  • Sason

Batman Belediyesi tarafından duyurulan haber, kuşkusuz Batman ili ve ilçelerinde ikamet etmekte olan, iş bekleyen binlerce kişiye umut ışığı oldu. Batman Belediyesi yapmış olduğu açıklamada, yapılacak olan personel alımlarının emekliye ayrılmış olan personellerin ve ihtiyaç duyulan kadroların çokluğu sebebiyle yapılacağını ayrıca yapılacak olan alımların belediye bütçesinden karşılanacağını belirtti. İlanlarda ilkokul mezunu, lise mezunu ya da üniversite mezunu kişilerin iş başvurusu yapabileceği kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Temizlik işçisinden, zabıta memuruna, sağlık personelinden, memura, itfaiye memurundan, mühendise kadar oldukça fazla kadro ve pozisyonda alımlar gerçekleştirilecek. Ayrıca ilanların çoğunda KPSS şartı da aranmıyor. Adaylar sadece sözlü sınav aşamasından geçerek, kadrolu olarak belediye bünyesinde çalışma imkanı elde edecek. Bunun yanında Batman ili için kamu kurum ve kuruluşlarınca verilmiş olan ilanlara aşağıdan göz gezdirebilirsiniz.

Batman Belediyesi Güncel İş İlanları 2023

Facebook Üzerinden Batman İline Özel İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Batman Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Batman Belediyesi tarafından yapılacak olan personel alımı ilanları henüz yayınlanmaya başlanmadı. İlanlar parça parça yayınlanacak olup, yayınlandığı an başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi ilanlar hakkında tüm detaylar www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacak. Bu ilanları kaçırmamak için sosyal ağlardan bizleri takip etmeniz ise yeterlidir. Ancak bu ilanların yayınlanmasını beklemeden de bizzat iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için özgeçmişiniz ile belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına gitmeniz ve başvuru yapmak istediğiniz kadro ve pozisyonu bildirerek özgeçmişinizi bırakmanız yeterlidir. Fakat buraya yapacağınız iş başvuruları sadece ilgili iş ilanları yayınlandığında dikkate alınır ve hatta bu sebepten çoğu durumda başvurularınız kabul edilmez. Bu duruma düşmemek ve zaman kaybı yaşamamak için iş ilanlarının yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bunun haricinde ise internet üzerinden yayınlanmış bir Batman Belediyesi iş başvuru formu bulunmamaktadır. Bunun aksini iddia eden web adreslerine veya kişilere itibar göstermeyiniz.

  • Santral : 0 488 213 27 59
  • Şirinevler Mahallesi Atatürk Bulvarı No: 2 72000 Merkez / BATMAN


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.