ATM’den en fazla ne kadar para çekilir?

Banka şubeleri ülkemizde en yoğun olan yerlerden bir tanesidir. Bu sebepten dolayı vatandaşlar bankalardaki finans işlemlerini halletmek için şubelere gitmek istememekte ve mümkün olduğunca işlemlerini İnternet bankacılığı veya ATM’ler aracılığı ile halletmektedirler. Bu işlemlerden bir tanesi de para çekme işlemidir. Küçük tutarlardaki para çekme işlemlerini anında bankamatikler aracılığı ile gerçekleştirebiliyoruz fakat ihtiyaç anlarında yüksek tutarlardaki meblağları bazen ATM’ler limit sebebi ile vermemektedir. Bunun sebebi her bankanın ATM’sinden bir gün içerisinde belirli bir tutarda para çekmenize izin vermesinden dolayıdır. Peki hangi ATM’den en fazla ne kadar para çekilebilmektedir ? Aşağıda vermiş olduğumuz listede tüm bankamatiklerin para çekme limitleri verilmiştir.

Garanti Bankası ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası paramatik günlük para çekme limitleri aşağıdaki gibidir. Bu tutarların üzerinde para çekmek isterseniz belirli bir komisyon ödemeniz gerekmektedir.  • Mevduat hesabına bağlı para kart ile yapılacak ATM günlük para çekme limiti 2.000 TL dir.
  • Kredi kartı nakit avans için ATM günlük para çekme limiti 4.000 TL dir.
  • Kartsız işlemler için ATM günlük para çekme limiti QR kod ile 3.000 TL dir.

Ziraat Bankası ATM Para Çekme Limiti

Ülkemizin en büyük bankalarından bir tanesi olan Ziraat Bankası, ATM’den para çekmek isteyen vatandaşlar için günlük para çekme limitini 1.500 TL olarak belirlemiştir. Bu tutarın üzerinde para çekmek isteyenler ek bir komisyon ücreti ödeyerek de para çekme işlemlerini gerçekleştirebilirler.

İş Bankası ATM Para Çekme Limiti

İş Bankası da diğer çoğu banka gibi günlük para çekme limitini 1.500 TL olarak belirleyen bankalardan bir tanesidir. Bu tutarın üzerinde para çekmek isterseniz de ek ücret ödemek zorunda kalırsınız.

Yapı Kredi Bankası ATM Para Çekme Limiti

Yapı Kredi Bankası para çekme limitini müşteri grubuna göre belirlemiştir. Maaş müşterileri için günlük para çekme limiti 1.500 TL iken, kişisel bankacılık müşterileri için bu limit 3.500 TL ve özel bankacılık müşterileri için ise 5.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üzerinde para çekmek isterseniz komisyon ödemek zorunda kalırsınız.

Vakıfbank ATM Para Çekme Limiti

Vakıfbank müşterileri 1.500 TL tutarında günlük para çekebilmektedirler. Bu tutarın üzerinde yer alan para çekme talepleriniz için ise ek ücret ödemek zorunda kalacağınızı unutmayın.

Akbank ATM Para Çekme Limiti

Akbank ATM’lerinden de müşterilerin para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Ancak bazı kartlarda para çekme limiti daha yüksek olabilmektedir.

QNB Finansbank ATM Para Çekme Limiti

Finansbank’ta müşterilerine göre farklı para çekme limitleri koymuş olan bankalardan bir tanesidir. Maaş müşterileri için günlük para çekme limiti 1.500 TL, Enpara müşterileri için ise limit 7.000 TL olarak tanımlanmıştır. Bu tutarlar müşterilerin talepleri doğrultusunda yükseltilebilmektedir.

Halkbank ATM Para Çekme Limiti

Halkbank, ATM’lerinden para çekmek isteyen müşterileri için belki de en az limiti koymuş olan bankadır. Çünkü Halkbank ATM’lerinden para çekmek isterseniz bu tutar günlük 1000 TL olarak belirlenmiştir. Bu tutarın üzerinde yapacak olduğunuz çekimlerde ise komisyon tahsil edilmektedir.

Odeabank ATM Para Çekme Limiti

Odeabank müşterileri için günlük para çekme limitini 1500 TL olarak sınırlandırmış durumdadır. Bu tutarın üzerinde ücretlerde para çekebilirsiniz. Ancak bunun için komisyon ücreti ödemek zorunda kalırsınız.

Denizbank ATM Para Çekme Limiti

Denizbank ATM’lerinden para çekmek isteyen müşterileri günlük 1990 TL olan limitle karşılaşmaktadırlar. Banka müşterisi olmayanlar ise en fazla 49 TL para çekebilmektedir.

Kuveyt Türk ATM Para Çekme Limiti

Kuveyt Türk ATM para çekme limiti 1500 TL olarak belirlenmiştir. Ancak işlem hacminiz yüksek ise banka size bir avantaj sağlar ve bu limiti 3000 TL’ye kadar çıkarabilir. Bunun için banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

TEB ATM Günlük Para Çekme Limiti

Türk Ekonomi Bankası ya da bilinen kısa adıyla TEB ATM’lerinden para çekmek isterseniz günlük en fazla 1000 TL çekebilmektesiniz.

ATM Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır, Yükseltilir?

Şayet bankanızın vermiş olduğu günlük para çekme limiti sizin işinizi görmüyor ve bunu arttırmak istiyorsanız doğrudan bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak limit yükseltme talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede yüksek meblağlı çekimlerinizde herhangi bir komisyon ücreti de ödemek zorunda kalmazsınız. Genel itibariyle müşteri hizmetleri taleplerinizi olumlu olarak karşılamaktadır.

Bu yazımızda bankamatikten günlük para çekme limiti hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer sayfamızdan ATM kartımı yuttu ne yapmalıyım hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz.


DİĞER BANKA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, banka konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan banka duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.