Banka Müdür Maaşları Ne Kadardır?

Bankalar, özel ve devlet olarak kendi bünyesinde diğer şirketlerde olduğu gibi farklı rütbe ve seviyelerde çalışan personeller bulunmaktadır. Bir bankada bu personellerin en üst kademelerinden bir tanesi olan banka müdürü, banka başta olmak üzere çalışanlar, hizmet kalitesi, müşteriler ve diğer banka işlemlerinden sorumlu olup imzası ile onay veren kişidir. Banka müdürü olabilmek birçok banka çalışanların hayali olmakla beraber bu seviyeye gelmek ise bir o kadar zordur. Kısaca maddeler halinde banka müdürü nasıl olunur yazalım.

  • Üniversitelerin en az 4 yıllık olmak üzere finans, bankacılık ve ekonomi gibi bölümlerini bitirmiş, yüksek lisans ve doktora yapıp yabancı dil bilenler ise ayrıcalıklıdır.
  • Her hangi bir bankada en az 8 yıl tecrübesi bulunması gerekiyor.
  • Girişken olmanın yanı sıra bankada aktif rol oynayan olmak gerekmektedir.

Banka Müdürleri Ne Kadar Maaş Alır?

Bu şartlar sağlandıktan sonra kademe kademe yükselenlere banka müdürlük yolu açılabilmektedir. Banka müdürleri en şanslı olarak müfettiş yardımcıları kademesinde hızlı yükselmektedir. Aksi halde gişe elemanı olarak daha uzun yıllar sürebilmektedir. Ancak banka müdürü olduktan sonra en yüksek rütbeye sahip olunduğu için en yüksek maaşı da alacak kişi olacaksınız. Bu statüye gelen birisi banka müdürü olarak sadece çalıştığı banka şubesinde yetkili olabilmektedir. En çok merak edilen maaşlardan birisi olan banka müdürlerin maaşları tecrübeye göre en az 7.000 TL’den başlamaktadır. En fazla 14.000 TL civarında olup tecrübe, yaptığı işler, görev yaptığı bankanın büyüklük ve yoğunluğuna göre bu fiyat daha da artabilmektedir.Her ne kadar bankalar arası maaşlar farklı olsa da ortalama olarak 7.000 ila 10.000 TL arası ilk kez banka müdürü olanlara özeldir diyebiliriz. Bu maaşların yükselmesi kişilerin girişkenliğine, yaptığı işlere göre de değişebilmekte ve yükselebilmektedir. Banka müdürlerin yanı sıra banka genel müdür yardımcıları 450.000 TL ve 700.000 TL arası, banka genel müdürleri ise 1.000.000 TL’ye kadar dudak uçuklatan maaşlar almaktadır. Tabi buralara gelmek banka müdürü olmaktan daha zor olmaktadır.


DİĞER BANKA MÜDÜRÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, banka müdürü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan banka müdürü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.