İşini büyütmek isteyen, yeni bir araba veya ev almak isteyen veya borcu sebebi ile nakit ihtiyacı bulunan kişiler bu nakit ihtiyaçlarını bankalardan kredi çekerek sağlamaktadırlar. Bankalara çeşitli sebeplerde kredi başvurusunda bulunduğumuzda şayet kredi puanımız kredi çekmek için uygunsa kredi işlemleri başlatılır. Bu işlemler sırasında çok sayıda sözleşmenin altına imzamızı atarız. Bu sözleşmelerle de borcu yasal olarak üzerimize almış ve ödeyeceğimizi taahhüt etmiş oluruz.

Ancak çeşitli durumlarda gerek ekonomik sebeplerden ötürü gerekse başka sebeplerden ötürü kişiler bu krediyi artık ödememek isteyebilirler. Peki böyle durumlarda banka kredisi başkasına devredilir mi?Banka Kredisi Başkasına Devredilir Mi?

Çeşitli sebeplerden dolayı banka kredilerini başkalarına devretmek isteyenlere ne yazık ki kötü bir haberimiz var. Kredi devam ederken, başkasının adına devredilememektedir. Ancak burada farklı bir yol izlenebilir. Örnek olarak kredisi devreden ev, araç veya arsa gibi çeşitli taşınmazların satışının yapılması için alacak olan kişi kendi adına yeni bir kredi çekerek satıcının kredisini kapatmaktadır. Bu durumda da devir yani satış işlemleri yapılabilir. Böylelikle de kredi devredilmiş gibi olmaktadır. Yine bu işlemi ihtiyaç kredisi, çiftçi kredisi, evlilik kredisi, askerlik kredisi, taşıt kredisi gibi tüm kredi işlemleri için gerçekleştirilebilir. Ancak burada yeni bir kredi çekilme durumu olmasından dolayı günün faiz oranları üzerinden kredi faizi ödenmektedir. Yani faizler artmışsa kredinin geri ödemesi daha yüksek bir meblağ çıkabilir.

Bu yazımızda krediyi devretmek mümkün mü, kredi devir olur mu, konut taşıt kredisini devretme gibi çeşitli konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer yazımızdan kredi borcu ödenmezse ne olur detaylı olarak öğrenebilirsiniz.


DİĞER KREDİLER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, krediler konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan krediler duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.