Erzurum ilimizde yer almakta olan Atatürk Üniversitesi yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Atatürk Üniversitesi ilan kapsamında hemşire, anestezi teknikeri, radyoloji teknikeri, laborant, fizyoterapist, eczacı, psikolog, diyetisyen alımı yapacaktır. İlan kapsamında 152 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2018

Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir. • Başvuracak Adaylar 657 sayılı kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmak.
 • Adaylar mezuniyetine göre lisans mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, ön lisans mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı, meslek lisesi mezunları için 2016 KPSS (B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır.
 • Adayın, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucunda atamaya engel durumu bulunmamak.

ÖZEL KOŞULLAR:

 • Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Belirtilen özel şartları, ilan tarihinin ilk günü itibariyle sağlıyor olmak.

Başvuru için gerekli olan evraklar aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Diploma/ Geçici Mezuniyet Belgesi Fotokopisi
 • İlgili 2016 KPSS Sonuç Belgesi
 • Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü’nün web adresinden temin edilecek başvuru formu
 • Aranan niteliklerde şartlara haiz belgelerin ibrazı
 • Adli sicil kaydı

Başvurular Nasıl, Nereden Yapılacak?

Müracaatlar, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (10.08.2018 / 27.08.2018) mesai saati bitimine kadar Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü’ne yapılacaktır. Başvurular haftasonu ve bayram tatili süresince de alınacaktır

https://atauni.edu.tr/saglik-arastirma-ve-uYgulama-merkezisitesinde hazırlanan başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine şahsen başvurmaları gerekmekte olup, postayla- kargoyla yapılacak başvurular kesinlikle geçersiz, sayılacaktır.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

Sonuçlar, başvuru bitim tarihini takip eden 10 iş günü içinde www.atauni.edu.trve https://atauni.edu.tr/saglik-arastirma-ve-uygulama-merkezi Adresinden ilan edilecektir. Her kadronun iki katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asil kazananlardan atanmak üzere başvuru olmadığı takdirde ilan edilen yedek kazananlar sırası ile çağrılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru Adres ve İletişim Bilgileri

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü Atatürk Üniversitesi Kampüsü

Personel Özlük Birimi İletişim : 0 442 344 6640/6641/6645

UnvanAdetÖğrenim

Durumu

Aranılan Nitelikler
Hemşire60LisansHemşirelik bölümü lisans mezunu olmak.
Hemşire40LiseHemşirelik bölümü ortaöğretim programından mezun olmak. Yoğun Bakım Hemşireliği, Yenidoğan Yoğun Bakım Hemşireliği, Hemşirelik Süreci ve Hemşirelik Bakımı Uygulamaları, Emzirme Danışmanlığı, Neonatal Resüsitasyon Programı (NRP), Stoma ve Yara Bakımı Hemşireliği veya Acil Bakım Hemşireliği sertifikalarından en az birisine sahip olmak.
Anestezi

Teknikeri

5ÖnlisansAnestezi bölümü önlisans programından mezun olmak
Radyoloji

Teknikeri

25ÖnlisansTıbbi görüntüleme teknikleri bölümü önlisans programından mezun olmak
Radyoloji

Teknisyeni

5LiseRadyoloji teknisyenliği bölümü ortaöğretim programından mezun olmak
Laborant6Ön lisansTıbbi laboratuvar teknikleri bölümü ön lisans programından mezun olmak
Fizyoterapist3LisansFizyoterapi ve rehabilitasyonu bölümü lisans mezunu olmak
Eczacı*4LisansEczacılık Fakültesi lisans mezunu olmak
Psikolog2LisansPsikoloji bölümü lisans mezunu olmak
Diyetisyen2LisansBeslenme ve diyetetik bölümü lisans mezunu olmak

*Eczacı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca 1 sayılı cetvelde sınav şartı aranmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel unvanları arasında bulunduğundan eczacılar için KPSS şartı aranmamakta olup adaylar mülakat yolu ile alınacaktır. Bu yazımızda Atatürk Üniversitesi tarafından yapılacak olan personel alımı hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da  görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca üniversite tarafından yayınlanan tüm ilanlara Atatürk Üniversitesi iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.