Erzurum ilimizde yer almakta olan Atatürk Üniversitesi yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Atatürk Üniversitesi ilan kapsamında 55 hemşire alımı yapacaktır. Adaylar ilana 11 Kasım 2018 ile 29 Kasım 2018 tarihleri arasında başvuru yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımız devamındadır.

Atatürk Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2018

 • Başvuracak Adaylar 6S7 sayılı kanunun 48. Maddesinde belirtilen şartlara haiz bulunmak.
 • Adaylar mezuniyetine göre Ortaöğretim mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSSP94 puanı. Lisans mezunu hemşireler için 2018 KPSS (B) Grubu KPSS3 puanı esas alınacaktır.
 • Adayın, güvenlik soruşturması vc/veya arşiv araştırması sonucunda atamaya engel durumu bulunmamak. ÖZEL KOŞULLAR:
 • Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 • Belirtilen özel şartları, başvuru tarihine kadar sağlıyor olmak.
UnvanAdetÖğrenim



Durumu

Aranılan Nitelikler
Hemşire20LisansHemşirelik bölümü lisans mezunu olmak.
Hemşire35LiseHemşirelik bölümü ortaöğretim programından mezun olmak ve ameliyathane hemşireliği, Hemşirelik süreci ve Hemşirelik Bakımı Uygulamaları veya Çocuk Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikalarından en az birisine sahip olmak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Diploma/ Geçici Mezuniyet Belgesi Fotokopisi
 • İlgili 2018 KPSS Sonuç Belgesi
 • Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğünün web adresinden temin edilecek başvuru formu
 • Aranan niteliklerde şartlara haiz belgelerin ibrazı
 • Adli sicil kaydı.

Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacak?

Müracaatlar, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (15.11.2018 / 29.11.2018) mesai saati bitimine kadar Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü’ne yapılacaktır. https://atauni.edu.tr/saglik-arastirma-ve-uygulama-merkezi sitesinde hazırlanan başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine şahsen başvurmaları gerekmekte olup, posta yoluyla yapılacak başvurular kesinlikle geçersiz sayılacaktır.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçları

Sonuçlar, başvuru bitim tarihini takip eden 10 iş günü içinde www.atauni.edu.tr ve https://atauni.edu.tr/saglik-arastirma-ve-uvBulama-merkezi adresinden ilan edilecektir. Her kadronun iki katı kadar yedek aday belirlenecektir. Asil kazananlardan atanmak üzere başvuru olmadığı takdirde ilan edilen yedek kazananlar sırası ile çağrılacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru Adres ve İletişim Bilgileri

Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü Atatürk Üniversitesi Kampüsü

Personel Özlük Birimi İletişim : 0 442 344 6640/6641/6645

Bu yazımızda Atatürk Üniversitesi tarafından yapılacak olan hemşire alımı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurum tarafından yayınlanan tüm ilanlara Atatürk Üniversitesi iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.