Atatürk Orman Çiftliği yayınlamış olduğu iş ilanı kapsamında eski hükümlü işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Atatürk Orman Çiftliği ilan kapsamında aşçı alımı yapacaktır. İlan kapsamında 1 önlisans mezunu ve 1 ortaöğretim mezunu aşçı istihdam edilecektir. Adaylar ilana 21 Eylül 2018 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri ile ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımız devamında yer almaktadır.

Atatürk Orman Çiftliği İşçi Alımı İlanı 2018

1) 2016 KPSS sınavına girmiş olmak,2) Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,

3) Askerliğini tamamlamış,muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için),

4) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

5) Ağır işlerde çalışmasında sakınca olmadığına dair sağlık belgesi (tam teşekküllü hastaneden alınacaktır),

6) MEB onaylı “Aşçılık” belgesi/sertifikası sahibi olmak,

7) “Aşçılık” meslek kodu ile 1 yıl çalıştığını SGK hizmet dökümü ile belgelemek,

8) Türkiye İş Kurumu tarafından gönderilen sözlü sınav / mülakat listesinde yer alan adayların adreslerine sözlü sınav / mülakat tarihi, yeri ve istenilen belgeleri bildirir tebligat gönderilecektir.

9) Sınavda başarılı olan adayların yukarıdaki şartları taşımadıkları sonradan ortaya çıkması durumunda sınavları geçersiz sayılacaktır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin yasal işlem yapma hakkınız saklıdır.

**Mali haklar ; İşe ilk girişte ( iki aylık deneme süresinde ) aylık maaş asgari ücret üzerinden ödenecek olup, bunun yanında Kurumda uygulanmakta olan toplu iş sözleşmesi hükümlerine istinaden sosyal yardım, teşvik primi, kıdem zammı ve yol parası brüt olarak, 1 (Bir) öğün yemekte aynı olarak ayrıca verilecektir. Kurumumuzda işçi statüsündeki çalışan personele ortalama üç ayda bir ikramiye ödemesi yapılmaktadır.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Hizmet Merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. – Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.  Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olup puan türü P94 olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.- Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. – Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

MeslekDeneyim (Yıl)Öğrenme Türü
Aşçı1
Sınav KategorisiSınav AdıSınav Puan TürüEn Az Puan LimitiSınav Giriş Tarihi
Kamu Personel SınavlarıKPSSKPSSP931
Nitelik BaşlığıNitelik Aciklamasi
Meslek Belgeleri ve SertifikalarıAşcılık

Çalışma Adresi : ATATÜRK ORMAN ÇİFTLİĞİ MÜDÜRLÜĞÜ’NCE BELİRLENMİŞ İŞ YERLERİ 6560 YENİMAHALLE ANKARA / TÜRKİYE

Bu yazımızda Atatürk Orman Çiftliği tarafından yapılacak olan işçi alımı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.