Astral seyahat nedir, ne demektir?

Kısaca astral seyahat, ruhun bedeni terk edip farklı boyutlara geçmesine denmektedir. Bu farklı boyutların içerisinde cinler, melekler ve şeytanlar da bulunmaktadır. Bir nevi üçüncü gözleri olanların gördüğü bir boyut, ruhlar âlemi tabiri edilen yerdir. Astral seyahat ile Lucid rüya karıştırılmamalıdır. Çünkü Lucid rüya kendi zihinlerimizde yaşanırken astral seyahat başka bir boyutta yaşanmaktadır.

Astral seyahat eden bir kişi ruhu bedeninde çıktığı zaman bilinci açık kalır ve yaptığı her şeyin farkında olarak hareket eder. Astral seyahate geçildiği zaman tüm fiziksel ortadan kalktığı için rahatlıkla duvar, kapı gibi nesnelerin içinden geçilerek hızlı bir şekilde dolaşmaya yaramaktadır. Bu yüzden cinler, şeytanlar ve ruhlar bu boyutta rahatlıkla istedikleri yere istedikleri hızda istedikleri gibi gidebilmektedir. Bunu bazen bilinçsiz olarak yapıyor ve rüya gördüğümüzü sanarak gerçek gibiydi diyoruz. Hâlbuki bazen yanlışlıkla insanlar astral seyahate çıkıyor ve gerçek gibi görüntüleri rüya olduğunu zannediyor.Astral seyahat ile isterseniz çevrenizde tur atabilir, şehirlerarası hatta ülkelerarası gezintiye bile çıkabilirsiniz. Biraz garip gelecek ama gezegenler arası yolculuk bile yapabilirsiniz. Ancak insanlar astral seyahatin eğlenceli olduğunu düşünüyor ve yapmak istiyor. Ayrıca unutulmamalı ki astral seyahat farklı bir boyut olduğu için normal yaşantımızda göremediğimiz ruhanileri astral seyahatte gerçek yüzleri ile görürüz. Görmememiz gereken bu varlıklar ile karşılaşmamış bizim için zararlı olabilir. Her ne kadar astral uzmanları bu varlıklar zarar veremez dese de uyarılar yapmaktadır. Korkmanızı sağlayabilir, zihninizi bulandırabilir, olumsuz deneyim yaşamanıza sebebiyet verebilir. Bu da astral seyahatten çıktığınız zaman sizin için kötü bir deneyim olabilir.

Bununla birlikte bazı bireyler astral seyahat hakkında doğuştan yeteneklidir. Bundan dolayı istemeden de olsa bu deneyimi yaşayabilir ve bazen rüya zannedebilir. Bazı insanlar ise astral seyahati gerçekleştirmek için belirli yöntemleri uygulaması gerekmektedir. Astral seyahatin nasıl yapıldığını anlatmadan önce not olarak unutmamalısınız ki astral seyahatin en büyük düşmanı korkudur. Astral seyahati gerçekleştirirken bedenimiz farklı tepkiler vermeye başlar. Bazı insanlar bu seyahati yaparken yöntemlerinde gerçekleşen tepkilerden dolayı bile korku yaşayabilir ve astral deneyimi yaşayamaz. Ancak bazı insanlar bu deneyimi gerçekleştirse de ruh olarak bedeninden ayrıldıktan sonra bedenini ayrı olarak gördükleri zaman yine korkuya kapılarak geri döner. Bu iki durumda da ani uyanma sonucu ruh bedenlere geri dönerek astral seyahati gerçekleştiremez.

Astral seyahat hakkında en fazla araştırma yapmış kişilerden bir tanesi Robert Monroe denen araştırmacıdır. Açtığı araştırma enstitüsü hala ABD’de Monroe adı altında olan bir kurum bu konu hakkında çalışmalarına devam etmektedir. Peki astral seyahat en kolay nasıl yapılır?

Astral seyahat nasıl yapılır?

Astral seyahat için sayısız yöntemler ve metotlar bulunmaktadır. Ancak burada en fazla kullanılan ve bu yöntemler ile astral seyahati gerçekleşmiş metotları değineceğiz. Astral seyahate geçmeden önce birkaç hazırlık yapmanız gerekmektedir. Öncelikle vücudunuzda bulunan tüm aksesuarları ve sizi rahatsız eden saat, yüzük ve küpe gibi eşyaları çıkartın. Işığın olmadığı bir yerde göz kapaklarınıza ışık gelmeyecek şekilde karanlık bir odada yapın. Başınız kuzeye gelecek şekilde sırt üstü rahat edeceğiniz şekilde uzanın. Elbiselerinizi çıkartmalı ancak üşümeyecek şekilde vücut ısınızı normal tutacak şekilde kendinizi hazır edin. Kimsenin rahatsız etmeyeceği zaman ve mekanda bulunarak rahat bir şekilde bu deneyimi gerçekleştirmelisiniz.

Nefes egzersizi yaparak nefesinizi dengede tutmalısınız. Dudaklarınızı yarım açık bırakarak nefes alış ve verişi yapın. Kendinizi rahat ve uçmaya hazır denecek kadar boş bırakmalısınız. Ayağınızdan kafanıza kadar tek bir nokta olarak düşünmeli ve zihninizde yukarıya doğru bedeninizin uçtuğunu hayal ederek odaklanın. Tavana doğru bedeninizin hareket ettiğine odaklanmalısınız. Bunu yaparken astral bedeninizin ağır kısmının vücudunuzun ayak hizasına gelecek şekilde ileriye doğru gittiğinizi ve doğrulduğunuza odaklanın.

Bunu yaparken zihninizde ne kadar istediğinize göre gerçekleşecektir. Ayrıca beyninize ters algı yaratarak bunu gerçekleştireceksiniz. Kuzeye doğru yatış pozisyonunuzu güneye doğru yatmış gibi düşünmelisiniz. Bu sayede beyninizi bir nevi aldatmış olacaksınız. Ancak beyniniz her zaman kuzeye doğru olduğunuzu ispatlamaya çalışacak ve beyninize bu aldatmayı inandırdığınız zaman çeşitli titreşimler ile birlikte yükselme gerçekleşecektir. Eğer yükselme yapamazsanız nefeslerinizi kontrol ederek her nefesinizde hafifleyip yükselmenize odaklanmalısınız. Ayrıca bazı deneyimciler bunu yapmanın en kolay yolu yukarıda bulunan bir ipi asıldığınızı düşünürseniz daha kolay yükseleceğinize odaklanabilirsiniz. Bu sayede titreşimler meydana gelmemişse ipi her çektiğinizde hafiflemeli ve rahat olmalısınız ki titreşimler meydana gelsin ve yukarıya doğru yükselin.

Ayrılma tam olarak gerçekleştiği zaman çeşitli uğultular ve görüntüler olacaktır. Eğer korkarsanız geri düşeceksiniz. Bu yüzden bundan sonra yapmanız gereken tek şey düşüncelerinize hâkim olmalı ve çeşitli uçuş deneyimleri yaşamalısınız.

Monroe enstitüsü, araştırmaları sonucu insanlar astral seyahati ve beden dışı deneyimleri en iyi şekilde ses dalgaları ile yaşayabilmektedir. Monroe araştırma enstitüsü yaptığı ses kayıtları ve kasetler sayesinde binlerce kişi daha hızlı ve iyi bir şekilde bu deneyimi yaşayabilmiştir. Eğer sizde astral deneyimi yaşayamıyorsanız bu sesler sayesinde ilk deneyiminizi binlerce kişinin yaşadığı gibi yaşayabilirsiniz. Bu sesleri ve programları Google gibi arama motorları ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bir diğer astral seyahat yöntemi hipnoz yöntemidir. Ancak hipnoz yapılırken bilinçaltı ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı gerçekten astral seyahat mi yoksa beyinde gerçekleşen bir oyun mu olduğu bilinmediğinden dolayı bu yöntem konusunda kesinlik bulunmamaktadır.

Bu yöntemlere rağmen bedenden dışarı çıkmayı denediğiniz zaman yine de çıkamıyor ve sıkıştığınızı düşünüyorsanız o zaman kendinizi su altında düşünmelisiniz. Yavaş yavaş nefesinizin azaldığını ve yukarı çıkmanız gerektiğinizi düşünmelisiniz. Ayağınızda bulunan yosun ya da diğer şeylerden kurtulmak için çırpındığınıza odaklanın ve yukarı çıkmak için çeşitli çabalarınıza odaklanın. Bu yöntemde azalan nefesler ve su sayesinde ruhunuz sizi birden bedeninizden dışarı atacaktır.

Bununla birlikte astral seyahati gerçekleştirebilmek için arzu etmeniz ve içinizde bulunan isteği uyandırmalısınız. İstediğiniz kadar yöntem deneyin ama küçük bir isteksizlik ya da korku size bu deneyimi yaşatmayacaktır. Ayrıca yaşadığınız travma, bayılma gibi olaylarda rüya olarak gördüğünüz uçma ya da bir yerde bulunma olayları da astral seyahat olabilmektedir. Astral seyahat yapmak hakkında detaylı bilgiler içeren aşağıda vermiş olduğumuz videoyu da izleyebilirsiniz.Astral seyahatin zararları var mıdır, zararları nelerdir?

Astral seyahat yaşanırken bedenimizde bulunan tüm sinir ve kas hücrelerine uyuşma meydana gelir ve hissedilir. Kulaklarda meydana gelen uğultular, bedenimizde yer alan karıncalanmalar, baş dönmesi gibi spiral çeşitli deneyimler sonucunda bedenimizden ayrıldığımızın göstergesidir. Bunun yanı sıra astral seyahat günah olmadığı gibi Piri Reis gibi büyük insanların dahi bu yöntemi kullandığı bilinmektedir. Aksi halde Piri Reisin haritası başka türlü kanıtlanmamaktadır. Piri Reis astral seyahat ile tüm dünyayı dolaşıp kimsenin görmediği yerleri Amerika bulunmadığı halde çizmesinin tek sonucu olarak yaptığı astral seyahatten bilinmektedir. Aksi halde Piri Reisin haritası nasıl yapıldığına dair henüz bir kanıt bulunmamaktadır.

Astral seyahatin zararlı olup olmadığı konusunda birçok kişi zararlı dese de astral uzmanları zararsız olduğunu söylemektedir. Örneğin, astral seyahati gerçekleştirirken normal yaşantımızda görmediğimiz ruhani varlıkları görmekteyiz. Biz bedenimize dönmeden başka bir ruhani varlık bedenimize dönerse ne olur gibi çeşitli sorular sorulmuştur. Astral seyahatte uyuyan birisine temas ettiğimizde kişi rüyasında bizi gördüğü gibi bazen karabasan etkisi de yaşanabilir. Bunun yanı sıra kendi bedeniniz boş kaldığından dolayı başka ruhlarda size gelerek karabasan etkisi yaratabilir ve düşük ihtimal de olsa bedeninize başka bir ruh girebilir. Ayrıca astral seyahat deneyimi tecrübelere göre artmaktadır. İlk başlarda 10 saniye kadar kısa sürse de bu zamanlar 3 saat gibi orana çıkar ve daha uzayabilir. Bunun yanı sıra astral seyahat yapan birisi sıklıkla baş ağrısı yaşar.

Astral seyahat tehlikeli midir?

Bu yazımızda astral seyahat gerçekten var mıdır, herkes yapabilir mi, bir rüya mıdır, teknikleri nelerdir gibi hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ASTRAL SEYAHAT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, astral seyahat konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan astral seyahat duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.