Askerlik yerleri belli oldu mu?

Türk İstiklal ve Cumhuriyetini, Türk vatanını korumak için 21 yaşını doldurmuş olan her erkek birey, şayet askerlik yapmasına engel bir durumu yoksa askerlik yapmak zorundadır. Öğrenimine devam etmeyen, tecil hakkını kullanmayan kişiler 21 yaşını doldurmalarının akabinde askerlik görevlerini yerine getirmek durumundadırlar. Bu süreçte öncelikle gerekli sağlık taramaları yapılır ve askerlik yerleri belli olur.

Askerlik yerlerinin belli olmasının akabinde de kişiler birliğe teslim tarihinde birliklerine teslim olarak askerlik görevlerini yerine getirmeye başlarlar. Ancak burada askere gidecek olan vatandaşlarımızca merak edilen bir husus bulunmaktadır: o da askerlik yerleridir. Tüm başvuru işlemlerini gerçekleştiren ve yasal prosedürleri halleden kişiler askerlik yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını ve bu durumu nasıl öğrenebileceklerini merak etmektedirler.Askerlik yerleri açıklandı mı?

Öncelikle askerlik yerlerinin ne zaman belli olacağı konusuna açıklık getirmeliyiz. Askerlik yerleri, askerlik zamanı gelmeden ortalama 2-3 hafta öncesinde belli olmaktadır. Bu tarihin net olmamasının sebebi de TSK tarafından gerekli işlemlerin ve askerlerin dağıtımının yapılmasının belirli bir süre zarfında bitirilememesidir. Peki askerlik yerlerinin açıklanıp açıklanmadığını nasıl öğrenilebilir?

Bunun için askerlik yeri öğrenme işlemini yapmanız gerekmektedir. Şayet bir E-Devlet şifreniz var ise askerlik yeri dakikalar içerisinde öğrenilebilir. E-Devlet şifresi sahibi değilseniz de size en yakın askerlik şubesine müracaat ederek bu konu hakkında detaylı bilgi elde edebilirsiniz. Askerlik yerlerinizi nasıl öğrenebileceğinizi ise askerlik yeri öğrenme sayfamızdan gerçekleştirmeniz mümkündür.

Bu yazımızda askerlik yerleri ne zaman açıklanacak ile askerlik yerleri belli oldu mu konularında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ASKERLİK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, askerlik konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan askerlik duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.