Askercell Nedir?

Askerlik yaparken sevdiğimiz kişilerle iletişim kurabilmenin en hızlı yolu kuşkusuz telefon kullanmaktadır. Fakat 2015 yılına kadar askerlerin cep telefonu kullanmaları yasaktır. Hatta cep telefonu kullandığı tespit edilen askerlerin cep telefonlarına el konulmakta ve bu kişilerin askerlik süresi de 21 gün uzamaktaydı. Ancak 2015 yılında çıkartılan bir yasa ile bu durum kaldırıldı. Fakat yine de günlük hayatta kullanmış olduğumuz cep telefonlarını ve hatlarını askerlik esnasında kullanamıyoruz. Bunun yerine Turkcell ve Genelkurmay Başkanlığı arasında yapılan bir anlaşma ile ortaya çıkan Askercell kullanılmalıdır. Peki Askercell nasıl ve nereden alınıyor?

Askercell Nasıl, Nereden Alınır?

Kışlalarda Turkcell Askercell harici hat kullanılması Genelkurmay Başkanlığı tarafından yasaklanmıştır. Bu sebepten sevdikleriniz ile mesajlaşabilmek ve konuşabilmek için Askercell almanız gerekmektedir. Askercell almak ise oldukça kolay bir işlemle gerçekleştirilebilir ve üstelik bu işlem sonunda herhangi bir ücret ödemezsiniz.Askercell almak için herhangi bir Turkcell mağazasına veya Turkcell satış noktasına giderek hattınızı taşıtmanız gerekmektedir. Bunun için sadece tarafınıza Turkcell bayilerinde bir Askercell talep ve onay belgesi doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir.

Askercell Nasıl Kullanılır?

Askercell başvurusu sırasında bayiye gittiğinizde sizden 7 telefon numarası istenmektedir. Bu telefon numaraları hattınıza tanımlanır. Hattınıza tanımlanan bu numaralar 5 tanesi yurt içi ve 2 tanesi de yurt dışı hat numarası olarak belirlenir. Hattınız açıldığında ise bu numaralar ise ücretsiz olarak görüşme ve mesajlaşma imkanına kavuşursunuz.

Askercell Çalışma Saatleri – Arama Saatleri

Askercell hattınız mesai saatleri içerisinde kullanılmaz yani pasif konuma geçer. Yani Askercell hattınızı sadece akşam saat 18:00 ile sabah saat 08:00 saatleri arasında kullanabilirsiniz.

Askercell Cumartesi, Pazar Açık Mı?

Askercell ile sadece hafta içi ve çalışma saatleri içerisinde arama yapamazsınız. Yani Cumartesi ve Pazar günleri, hafta sonu aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Askercell Nasıl İptal Edilir?

Askerliğiniz bittiğinde tıpkı başvuru yaparken yaptığınız gibi herhangi bir Turkcell bayisine müracaat ederek Askercell olan hattınızı iptal edebilir ve eski kullanımınıza geri dönebilirsiniz.

Askercell Ücretli Mi, Para Mı?

Bu konuda oldukça fazla karışmaktadır. Askercell hattı almak veya diğer bir ifade ile hattınızı Askercell’e geçirmek ücretsiz bir işlemdir. Ancak Askercell hattınızı kullanmak için Turkcell tarafından sunulan paketlerden satın almalısınız. Bunu ister Turkcell bayilerinden hattı alırken yapabilir, isterseniz de müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Askercell Almaya Gerek Var Mı?

Şunu da ayrıca belirtmekte fayda vardır. Birliklerde hattınızın askercell olup olmadığı kontrol edilmemektedir. Teslim olurken sadece telefonunuza bakılır ve şayet telefonunuz kameralı ise içeriye alınmaz. Bu yüzden kamerasız bir telefon kullanmalısınız.

Askercel Paketleri, Tarifeleri ve Ücretleri

Askercell paketleri herkesin faydalanabilmesi adına oldukça ucuz tutulmuştur. Buna göre Askercell ile 500 dakika her yöne, 500 dakika sabit yöne ve 1000 SMS paketi 20 TL olarak ücretlendirilmektedir. Paketiniz bittiğinde yine aynı fiyata tekrardan yenileyebilirsiniz.

Bu yazımızda Askercell nasıl iptal edilir, nasıl oluyor, hattı kaç lira,  ne zaman aranır, ne zaman aktif olur gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER ASKERCELL HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, askercell konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan askercell duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.