Ülkemiz 1 Kasım tarihinde çok önemli bir seçime gitti. Seçim sürecinde partiler iktidara gelebilmek için çeşitli vaatlerde bulundular. Bunların içerisinde kuşkusuz en önemlilerinden bir tanesi de asgari ücret. Asgari ücret hakkında her parti farklı politika ve fiyat teklifinde bulundu. 1 Kasım seçimlerinin kazananı olan ve tek başına yeniden iktidara gelen AK Parti ise asgari ücret hakkında 1300 TL olacak vaadinde bulunmuştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu bunu her mitinginde dile getirmişti. Peki seçimler son buldu, kazanan belli oldu, asgari ücrete ne oldu? Asgari ücret ne zaman 1300 TL olacak?

Asgari Ücret Ne Zaman 1300 TL Olacak?

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik asgari ücretin ne zaman 1300 TL olacağı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çelik 2002 yılında iktidara geldiklerinde asgari ücretin 184 lira olduğunun altını çizdi ve geçen 13 senenin ardından emekli maaşları ile asgari ücrette ciddi iyileştirmeler yapıldığını hatırlattı. Çelik, asgari ücretin 1300 TL olması için komisyona teklifin aralık ayında götürüleceğini belirtti ve yıl sonunda yani 2016 yılında asgari ücretin 1300 TL olacağını duyurdu. Bunun komisyonda kabul edilmesi için ise çalışmaların son hızıyla devam ettiğini sözlerine ekledi.
DİĞER ASGARİ ÜCRET HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, asgari ücret konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan asgari ücret duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.